Pirmadienio vakarą policija ir ugniagesiai vadavo penkis žmones, įstrigusius Gedimino kalno papėdėje. Mat į kalną vedančio tako varteliai pavakare jau buvo užrakinti, o atrakinti jų tiesiog nebuvo kam.
Nupjovė vartų spyną
"Pėsčiųjų taku skubiai pravažiavo policijos ekipažas, žvilgtelėjau nustebęs – pasuko į taką, kalno šlaitu vedantį iki pilies. Tačiau automobilis sustojo prie taką užtveriančių rakinamų vartelių. Priėjau arčiau – pasirodo, už užrakintų vartų buriavosi užstrigusi ir nuo kalno nulipti nebegalinti grupelė žmonių. Keltuvas, matyt, nebeveikė, o pėsčiųjų tako vartai jau buvo užrakinti", – pasakojo "Vilniaus dienos" skaitytojas Mažvydas Puidokas.
Netradicinę Gedimino pilies "įkaitų" dramą jis stebėjo apie 18.30 val.
Tačiau ir atvykę policijos pareigūnai į bėdą papuolusiems žmonėms negalėjo padėti. Kaip "Vilniaus dienai" sakė sostinės 3-iojo policijos komisariato viršininkė Liucija Borusevičienė, teko pasitelkti ugniagesius gelbėtojus.
"Buvo iškviesti priešgaisrinės saugos pareigūnai. Jie nupjovė spyną ir tuos žmones išlaisvino. Turbūt kitaip jų išlaisvinti buvo neįmanoma", – aiškino L.Borusevičienė.
Prastypsojo daugiau kaip pusvalandį?
Pasak jos, anapus smailiais strypais dabintų vartų buvo įstrigę keturi jauni vyrai ir viena mergina. "Įkaitų" amžius – nuo 18 iki 22 metų. "Jie aiškino, kad 17.50 val. nusileido į apačią, o vartai jau buvo užrakinti. Nors skelbime parašyta, kad dirba iki 18 val.", – sakė pašnekovė.
Tiesa, čia nelaimėlių istorija atrodo kiek keistoka. Mat jie policijos pareigūnus iškvietė tik apie 18.30 val. – praėjus pusvalandžiui po to, kai varteliai buvo užrakinti, ir net 40 minučių po to, kai jie tariamai nusileido pėsčiųjų taku.
Reikalaus atpirkti spyną
Tokia kurioziška istorija nustebino Gedimino pilies bokšto vedėją Astą Daunoravičienę. "Tai jau sugadino spyną? Tada kažkam pareikšime pretenzijas", – pusiau juokais "Vilniaus dienai" sakė A.Daunoravičienė.
Pašnekovė pabrėžė, kad varteliai griežtai rakinami 18 val., 18 val. nustoja važinėti ir į kalną žmones keliantis funikulierius. Esą prieš rakinant vartus įstaigos darbuotojas apeina bokšto apylinkes ir mandagiai prašo ten likusius žmones, kad šie nuliptų nuo kalno.
Pasak A.Daunoravičienės, pirmadienio vakaro "įkaitai" galbūt buvo neblaivus jaunimėlis. "Būna, kad jaunimas ir piktybiškai nenori reaguoti į įspėjimus. Tada jie lipa per tvoras. Gali būti, kad jie tiesiog gėrė ir nenorėjo nusileisti", – svarstė ji.
Nuo gegužės Gedimino pilies bokštą bus galima lankyti ilgiau – iki 21 val. Tačiau spalį vėl numatoma grįžti prie sutrumpinto darbo laiko.
Gelbsti ne pirmą kartą
Tai jau ne pirmas kartas, kai policijos pareigūnai vaduoja Gedimino pilies bokšto apylinkėse įstrigusius žmones. Tiesa, ne visi jie būna geranoriškai nusiteikę policijos atžvilgiu. Bene garsiausiai prieš keletą metų nuskambėjo vadinamoji saulės dievo istorija, kai pareigūnai vadavo kalno papėdėje įstrigusį vienomis trumpikėmis mūvintį vyriškį. Jis nesugebėjimą užlipti į šlaitą pareigūnams aiškino tuo, kad "saulė kojų neturi", ir prašė būti iškeltas kranu.
Naujausi komentarai