Tarp paramedikų ir ligoninės užsitęsė konfliktas: kai kurie pacientai pagalbos gali ir nesulaukti Pereiti į pagrindinį turinį

Tarp paramedikų ir ligoninės užsitęsė konfliktas: kai kurie pacientai pagalbos gali ir nesulaukti

2022-10-25 14:50 diena.lt inf.

Neeilinė situacija Vilniaus Lazdynų ligoninėje. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį susidarė milžiniškos greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių eilės. Pacientai nepriimti į ligoninę, nors priimamasis – apytuštis. Kodėl taip įvyko ir kokios to priežastys pasakojama LNK reportaže.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / T. Biliūno / BNS nuotr.

„Pasiaiškinome, kad net devynios brigados negalėjo patekti į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę (RVUL). Taip nutiko todėl, kad ligoninė nepriėmė pacientų iš mūsų brigadų. Motyvavo tuo, kad reikėjo pervežti ligonius, kurie jau laukė priimamajame, į kitas ligonines. Pervežimas priimtas ir vykdytas, bet ultimatumo tvarka nurodyta, kad nepriiminės mūsų pacientų. Kreipėmės į ministeriją tą patį vakarą ir viskas išsisprendė. Dalį ligonių priėmė „Santaros“ klinikos ir pacientų problema baigėsi“, – pasakojo Vilniaus GMP stoties vadovė Natalija Jasinskienė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Su šia ligonine tokių konfliktų pasitaikė jau anksčiau, pasak pašnekovės, ir būtent dėl ligonių pervežimo.

„Piktnaudžiaujama situacija. Ne vienas atvejis, kai prašo pervežti į kito miesto ligoninę. Užsako pervežimą ir tikina, kad Vilniuje nėra vietų. Patikrinus vietų atsiranda“, – stebėjosi N. Jasinskienė.

„Norime spręsti klausimus taikiai, be kivirčų“, – patikino N. Jasinskienė.

Pasak jos, kai ligoninė atsisako priimti žmones, tai prieštarauja pacientų interesams.

„Ligoninė tikrai negali taip daryti“, – tvirtino N. Jasinskienė.

Ligoninė tikrai negali taip daryti.

Situacija iš tiesų pasitaikė kebli. Vakare N. Jasinskienės ekipažui atvežus ligonį, pranešta, kad jį privaloma nuvežti į kitą ligoninę. Kol ligonis nebus išvežtas, kitų ligonių klinikos nepriims. Tad dėl vieno sergančiojo kentėjo visi.

„Du pacientai iš skirtingų miestų atvežti, iš Molėtų ir Zarasų ligoninių. Priimamajame apžiūrėjus ligonius, priimtas sprendimas siųsti ligonius atgal. Iš tų miestų brigados užsilaikė ir neatvažiavo“, – atsiminė N. Jasinskienė.

Tuomet ir pateiktas ultimatumas – kol ligoniai iš Zarasų ir Molėtų nebus išvežti, kiti ligoniai į ligoninę nepateks.

„Mes darėme viską, kad sutvarkytume šią situaciją. Reagavom operatyviai ir viskas išsisprendė“, – pasidžiaugė N. Jasinskienė.

GMP kaip taksi?

Dviem atvežtiems pacientams tikriausiai reikėjo rimtos pagalbos, kad Molėtų ir Zarasų ligoninės nusprendė juos gabenti į Vilnių. Tam tikra prasme GMP atliko taksi funkciją.

„Kai reikia vežti iš priimamojo vienos ligoninės į kitą, mes tą darom nemokamai iš gaunamo finansavimo“, – apmaudžiai sakė N. Jasinskienė.

Tokiu atveju skubios pagalbos laukiantys žmonės greitosios automobilio gali ir nebesulaukti.

„Kėlėm šį klausimą ministerijoje, prašėme, kad ministro įsakymo pakeitimas būtų peržiūrėtas“, – pripažino N. Jasinskienė.

Pagal sveikatos ministro įsakymą, iš ligoninės priimamojo stabilios būklės pacientai pervežami į kitas ligonines pagal sveikatos priežiūros poreikį. Papildomo finansavimo šiems procesams neskirta. Visus pinigus GMP gauna iš ligonių kasos.

„Viską darome už pinigus, skirtus pacientams gydyti, atlikti skubios medicinos pagalbos paslaugą“, – juokėsi iš dabartinės tvarkos N. Jasinskienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra