Rimantas Sinkevičius teigia, kad didžiausio šalies miesto populiacijai apgyvendinti kitų sąlygų nėra.
„Tokių apgyvendinimo patalpų, maitinimo organizavimo ir visa kita turbūt nėra galimybės, tai kiekvienas gyventojas, matyt, privalėtų kažkiek evakuotų žmonių priimti pas save į šeimą“, – BNS antradienį sakė R. Sinkevičius.
Lietuvoje pirmadienį sudaryta darbo grupė spręsti ir koordinuoti infrastruktūros ir logistikos klausimus, susijusius su grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Premjero Sauliaus Skvernelio potvarkis dėl grupės įsigaliojo nuo rugpjūčio 31 dienos, rodo teisės aktų informacinės sistemos duomenys.
„Man pavesta transportas ir logistika (...) Jeigu šnekame apie logistiką, tai čia daugiausia evakavimo klausimai gyventojų, esančių toje šimto kilometrų zonoje. Turėtume apsispręsti, kurgi sutalpinti tokį kiekį žmonių iš Vilniaus – iš esmės visą Vilnių reiktų evakuoti. 600 tūkst. (žmonių – BNS) ar panašiai, tai turėsime galvoti“, – aiškino jis.
Kiekvienas gyventojas, matyt, privalėtų kažkiek evakuotų žmonių priimti pas save į šeimą.
Darbo grupę sudaro 18 asmenų. R. Sinkevičiaus pavaduotojas yra ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.
Į grupę įeina atstovai iš Susisiekimo, Finansų, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos, Vidaus reikalų, Užsienio reikalų, Žemės ūkio ministerijų. Taip pat įtraukti kariuomenės, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai.
Grupei, be kita ko, pavesta spręsti transporto, infrastruktūros, koordinuoto logistinio aprūpinimo įranga ir priemonėmis, reikalingomis branduolinės avarijos atveju sukeltai ekstremaliajai situacijai suvaldyti, užtikrinimo klausimus.
Vyriausybės kanceliarija rugpjūčio pradžioje pranešė, kad Jungtinės grėsmių prevencijos ir krizių valdymo grupės posėdyje pristatytas atnaujintas grėsmių nacionaliniam saugumui, galinčių sukelti didelį pavojų ir žalą žmonėms ir aplinkai, valdymo koordinavimo modelis.
Ši grupė pasitelks infrastruktūros ir logistikos, radiacinės saugos ekspertų, visuomenės saugumo, strateginės komunikacijos ir savivaldybių klausimų darbo grupes. Jos nuolat teiks siūlymus, kad būtų parengti reikalingi sprendimai Nacionalinio saugumo komisijai ir Vyriausybei.
Lietuva kritikuoja pirmąjį branduolinės jėgainės projektą Baltarusiją kaip nesaugų, tačiau Minskas atmeta priekaištus.
Naujausi komentarai