Pereiti į pagrindinį turinį

Kalvarijų turgaus direktorius atleistas su 25 tūkst. litų išeitine

2010-07-09 06:59
Trupa: vienintelės apsilaupiusios sienos akis bado tik žalios mėsos paviljono šiaurinėje pusėje. Tiesa, jis remontuotas 2007-aisiais.
Trupa: vienintelės apsilaupiusios sienos akis bado tik žalios mėsos paviljono šiaurinėje pusėje. Tiesa, jis remontuotas 2007-aisiais. / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Savivaldybės bendrovės Kalvarijų turgaus valdyba vakar atleido pasitikėjimą praradusį direktorių Audrių Barauską. Šis šalių susitarimu pasitraukė su 25 tūkst. litų išeitine ir pareiškimais teisėsaugai.

Įtaria oponentę plovimu

A.Barauskui atleidimais valdyba grūmojo nuo pat balandžio, tačiau realiai direktorių sumota atleisti birželį. Tačiau A.Barauskas tuomet staigiai pasinaudojo teise į tėvystės atostogas. Šiose jis buvo nuo birželio 4 iki liepos 1 d.

Nors apie grįžimą iš tėvystės atostogų privalu darbdavį įspėti prieš dvi savaites, apie A.Barausko sugrįžimą iki pat paskutinės akimirkos nežinojo laikinoji turgaus direktorė ir Vilniaus tarybos narė Genovaitė Meilūnienė. Pats buvęs vadovas prisipažino raštą apie grįžimą įteikęs tik keletui lojalių darbuotojų, kuriuos prisaikdinęs tylėti.

Liepos pirmomis dienomis A.Barauskas darbe pasirodė su trenksmais. Nujausdamas apie gresiantį atleidimą jis ėmė domėtis laikinosios vadovės veikla ir teigė joje radęs pažeidimų. Esą jam būnant tėvystės atostogose G.Meilūnienė suorganizavo rūkytų mėsos gaminių paviljono remonto darbus, per kuriuos galbūt išplauta dešimtys tūkstančių litų.

"Pats mačiau, kaip atlikti tie darbai. Įsivaizduokite, jeigu čia siena, kurios dažai buvo atsilupę, tai ji tokia ir uždažyta, ant viršaus užtepliota. Paėmei ir nuplėšei – tie dažai ir lieka. Remontas padarytas per tris keturias dienas. Reali darbų vertė siekia apie 20–30 tūkst. litų, o sutartis pasirašyta už 80 tūkst. litų", – pečiais gūžčiojo A.Barauskas.

Remonto reikėjo verkiant

Mintis remontuoti turgaus rūkytų gaminių paviljoną buvo kilusi dar praėjusių metų rudenį, tačiau su realiais darbais neskubėta. Mat, pasak A.Barausko, šis paviljonas nešildomas, todėl žiemą jo remontuoti negalima. Pasitarusi su valdyba turgaus vadovybė nusprendė luktelėti iki pavasario, tačiau kovą savivaldybė prabilo apie Kalvarijų turgaus nuomą.

Pagal ruoštas nuomos sąlygas, kurios patvirtintos birželio pabaigoje, būsimas konkurso laimėtojas turėtų atlikti kapitalinį turgavietės remontą, tad sumota, kad iki nuomos leisti tūkstančius remontui būtų neracionalu.

"Tačiau tą remontą reikėjo atlikti jau nuo kovo, nes paviljone ant sienų kabėjo paklodės. Nuotraukos yra", – tikino G.Meilūnienė.

Gal ir būtų tos marškos ant sienų kabojusios iki pat rudens, kai planuojama nuomininko paieškų konkurso pabaiga, jeigu ne kategoriški higienistų pareiškimai: arba Kalvarijų turgavietė suremontuojama taip, kad atitiktų minimaliausius higienos ir darbo saugos reikalavimus, arba ji uždaroma iki kapitalinio remonto. Duotas terminas – birželio 1 d.

Kyšo sūnėno ausys

Dokumentai byloja, kad iš tiesų rūkytų mėsos gaminių paviljonas nebuvo laiku suremontuotas. Tačiau bendrovės valdybos pirmininkui ir Vilniaus mero patarėjui privatizacijos klausimais Kęstučiui Binkauskui pavyko su higienistais sutarti dėl termino pratęsimo iki birželio 28 d. Tuo metu turgavietės direktorius jau mėgavosi tėvystės atostogomis.

Užduotis laiku pasirūpinti paviljono kosmetiniu remontu teko laikinąja turgaus direktore tapusiai G.Meilūnienei. Ši supaprastinta tvarka atliko viešąjį pirkimą, kurį laimėjo bendrovė "Revilsta", pasišovusi rūkytų mėsos gaminių paviljoną atnaujinti už 80 tūkst. litų. Jai avansu iš karto buvo pervesta 30 proc. visos sumos, apie 25 tūkst. litų.

Darbams baigiantis netikėtai sugrįžo A.Barauskas, kuris tikina pastebėjęs šiurkščių pažeidimų ir galbūt nusikalstamos laikinosios vadovės veikos požymių. Esą remonto darbų pirkimas atliktas birželio 18 d., o sutartis su laimėtojus apsirašyta diena anksčiau.

Negana to, remontas esą atliktas nekokybiškai: sienos prieš dažymą nenuvalytos, negruntuotos, teužteptas dažų sluoksnis. Patikrinus paaiškėjo, kad paviljoną remontavo trys nelegaliai dirbantys asmenys ir galiausiai – remonto darbus koordinavo laikinosios direktorės sūnėnas Saulius Pažiūra.

Dėl galimų pažeidimų A.Barauskas kreipėsi ne tik į Vilniaus savivaldybę, bet ir į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, Specialiųjų tyrimų tarnybą ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Direktoriui nepatiko bendrovė?

Už darbą A.Barauskas su bendrove "Revilsta" iki šiol neatsiskaitė. Tokį sprendimą jis grindžia nepriklausomo eksperto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininko Darius Kalibato pateiktomis išvadomis. Šis dienraščiui patvirtino, kad rūkytų gaminių paviljono remontas atliktas nekokybiškai.

"Darbininkai turėjo sienas nuvalyti, dažus nuskusti, sienas užglaistyti ir nudažyti, bet jie šių darbų nedarė. Dar seni dažai nebuvo nuvalyti, o jie jau gruntavo ant viršaus. Juk jūs savuose namuose ant senų, atsilaupiusių tapetų nedažytumėte, nes paskui dažai atsilups su visais tapetais. Ir čia bus tas pats: sienos atsilaupys su visais senais dažais, nes jie neprigludę. Padarytas brokas. Tai kaip galima už jį mokėti?" – komentavo D.Kalibatas.

Tačiau "Vilniaus dienai" apsilankius paviljone nepavyko aptikti jokio plika akimi matomo broko. A.Barausko minėti atsilupę sienų dažai matyti tik žalios mėsos paviljone, kuris buvo remontuotas 2007 m.

"Nekokybiškai?! Neturiu žodžių. Ar jis specialistas sėdėdamas ir vaiką žiūrėdamas? Viskas buvo padaryta gražiai ir laiku, to turgus dar nematė. Tik A.Barauskas ėmė kenkti, komisijas visokias kvietinėti. Skęstantis už šiaudo griebiasi, bet šitaip negalima! Sako, mano sūnėnas dirbo, bet jis nė piršto nepridėjo. Aš tik jo prašiau apskaičiuoti, kiek realiai darbai galėtų kainuoti. Jis turėjęs statybų bendrovę, todėl šioje srityje patyręs. Bet jam už šitą paslaugą niekas atlygio nemokėjo", – gynėsi G.Meilūnienė.

"Kosmetinis remontas padarytas kokybiškai, kitaip turgaus administracija darbų nebūtų priėmusi. Remontą atliko mano žmonės ir subrangovai iš bendrovės "Invitek". Visi dirbo legaliai, tiesiog vieni jų įdarbinti tą pačią dieną. Darbus koordinavau aš ir joks Saulius Pažiūra jokių darbų neatliko. Jis nė vienoje bendrovių nedirba. Situacija dabar tokia, kad mums už darbus turėjo sumokėti per penkias dienas, bet iki šiol pinigėlių negavome. Kaip suprantu, ten turguje vyksta karas tarp dviejų direktorių, iš kurių vienas, buvęs tėvystės atostogose, norėjo, kad konkursą laimėtume ne mes, o visai kita įmonė", – pasakojo remontą atlikusios bendrovės "Revilsta" direktorius Ruslanas Tamaševičius.

Kalvarijų turgaus valdybos pirmininkas Kęstutis Binkauskas tikina nesąs susipažinęs su A.Barausko metamais kaltinimais G.Meilūnienei, todėl komentuoti negalįs.


Išsirinko naują auką

Greičiausiai su remontą atlikusia bendrove galutinai atsiskaitys naujasis turgavietės vadovas Gintaras Čaikauskas. Jis dėl darbo vietos konkuravo su Mariumi Žoromskiu ir Sigitu Kerušausku. Visus tris kandidatus pasiūlė turgaus veiklą politiškai koordinuojanti Liberalų ir centro sąjungos partija.

"Valdybos posėdyje dalyvavo visi trys kandidatai. Visiems jiems buvo užduodami savivaldybės Personalo skyriaus parengti klausimai, padedantys nustatyti kandidatų kvalifikacines savybes. Rekomenduojant Personalo skyriaus vedėjui Antanui Gadeckiui, valdyba pasirinko G.Čaikauską, turintį vadovaujamo darbo patirties prekybos ir gamybos versle", – pasirinkimo motyvus vardijo Kalvarijų turgaus valdybos pirmininkas K.Binkauskas.

Nors prarado valdybos pasitikėjimą, A.Barauskas iš Kalvarijų turgaus direktoriaus pareigų pasitraukė šalių susitarimu su 25 tūkst. litų išeitine kompensacija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra