Pereiti į pagrindinį turinį

Karinis licėjus: už ir prieš

2009-02-05 09:00
Karinis licėjus: už ir prieš
Karinis licėjus: už ir prieš / Viešojo saugumo tarnybos archyvo nuotr. Siekis: Viešojo saugumo tarnybos vadas generolas S.Madalovas įsitikinęs, kad, be karinio pasirengimo, itin svarbus ir dvasinis tobulėjimas.

Kaune prabilta apie sukarintos vidurinės mokyklos viziją, kurioje vyrautų kariška tvarka.

Kils biurokratinių kliūčių?

Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai Kauno vadovams pristatė stacionarios karinio ir teisinio profilio mokyklos įkūrimo viziją. Pareigūnai įsitikinę, kad karinis licėjus pasiteisintų Lietuvoje. Panašių mokymo įstaigų apstu Lenkijoje ir kitose šalyse.

Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir kultūros departamento vyriausiojo specialisto Leonardo Lukoševičiaus įsitikinimu, iki šiol kaip viešoji įstaiga veikianti Jaunojo kario mokykla "Lūšiukai" galėtų virsti bendrojo lavinimo įstaiga. Anot jo, iš pradžių ši įstaiga galėtų prisišlieti prie kurios nors kitos mokyklos ir palaipsniui plėstis.

"Šiuo metu – konsultacijų stadija. Manau, kad tokia mokykla reikalinga. Jau dabar mažieji "lūšiukai" per užsiėmimus dažnai išmoksta daugiau nei istorijos ar pilietinio ugdymo pamokose", – pastebėjo L.Lukoševičius.

Paklaustas, kada ši idėja gali būti įgyvendinta, L.Lukoševičius nuo prognozių susilaikė neslėpdamas, kad gali tekti įveikti nemažai biurokratinių kliūčių.

Vardijo idėjos privalumus

Jaunojo kario mokyklai vadovaujantis Viktoras Daunys, kalbėdamas apie planuojamos mokymo įstaigos viziją, užsiminė, kad pirmenybė būtų teikiama našlaičiams ir socialiai remtinų šeimų vaikams. "Dabar tenka kartais išgirsti mūsų auklėtinių nuoskaudas, kad girtaujantys tėvai neleidžia jiems eiti į jaunojo kario užsiėmimus. Jei vyktų nuolatinis, nepertraukiamas darbas, esu tikras, kad įstengtume vaikus išauklėti ir parengti tikrai savo sričių profesionalais", – pasakojo direktorius.

Pasak sukarintos mokyklos idėjos autorių, įgiję vidurinį išsilavinimą vaikai savo nuožiūra galėtų rinktis tolesnes studijas. Akivaizdu, kad stodami į Karo akademiją jie įgytų pranašumą prieš kitus kandidatus.

"Besiblaškantys vaikai dažnai renkasi klystkelius, sukelia rūpesčių tėvams. Čia jie turėtų puikią progą įvairiapusiškai tobulėti. Juk niekam ne paslaptis, kad šiuo metu daugeliui trūksta pilietiškumo ir atsakomybės jausmo, drausmės, tvarkos. To stinga ir patiems suaugusiesiems. Nebūtina tapti kariu, bet žmogumi tapti privalai", – įsitikinęs vienas iš Jaunojo kario mokyklos įkūrėjų Vincas Kavaliauskas.

Generolas nepraranda ryžto

"Kauno dienos" kalbintas Viešojo saugumo tarnybos vadas generolas Sergejus Madalovas nujaučia, kad ši idėja sulauks ne vien palaikymo, bet ir skeptiškų vertinimų ar priešiškų reakcijų.

"Esu tikras, kad vaikams reikia ne vien karinio ar techninio pasirengimo, bet svarbiausia – dvasinio tobulėjimo. Teks atlaikyti daug skeptikų komentarų. Esame tam pasirengę. Prieš kelias savaites turėjau puikią kantrybės pamoką. Visi, kas tik norėjo, bandė mane apkaltinti už pareigūnų veiksmus prie Seimo rūmų kilus riaušėms. Niekam nė motais, kad tuomet manęs net nebuvo Vilniuje, o visą situaciją valdė ir jai vadovavo policijos pareigūnai, pasitelkę mūsų vyrus į pagalbą", – pasakojo S.Madalovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų