Prasidėjus išankstiniam balsavimui rinkti naująjį šalies prezidentą kauniečiai skubėjo iš pat ryto.
Pirmieji turėjo laukti
"Dešimtą valandą jau laukė būrelis žmonių", – pasakojo savivaldybėje veikiančios išankstinio balsavimo komisijos pirmininkė Elena Skirmantienė. Mažosios salės durys, kur vyksta balsavimas, rinkėjams buvo atvertos tik vidurdienį, tad koridoriuje nutįso eilė iki pat lauko durų.
"Laukiu dvidešimt minučių. Galėtų būti ir greičiau", – pastebėjo eilės viduryje pakalbinta Noreta Supragonaitė. Moteris atėjo balsuoti iš anksto, nes savaitgalį dirbs ir negalės išreikšti savo valios.
"Laukia daug pensinio amžiaus žmonių. Reikėtų kokių nors kėdžių jiems atsisėsti", – rūpinosi studentas Algirdas Karolis Krūminis.
Balsuoti iš anksto gali visi Lietuvos piliečiai, kurie rinkimų dieną negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę. Savivaldybės administracija ragina nedirbančius kauniečius rinktis popietinį laiką, kuomet norinčiųjų balsuoti sumažėja.
"Per praėjusius rinkimus į savivaldybę atėjęs apie pusę aštuonių vakaro labai greitai viską atlikau. Ir dabar eisiu balsuoti vakare, kai nebus eilių", – patirtimi dalijosi Laisvės alėjoje pakalbintas kaunietis Edvinas.
Pyktis dėl pažymėjimų
Savo balsą už vieną iš kandidatų atidavę rinkėjai tikino, kad procedūra visai nesudėtinga, o komisijos nariai viską geranoriškai išaiškina. "Kad žmonėms būtų patogiau, įrengėme dešimt stalų, prie kurių dirba dvidešimt komisijos narių. Nėra apygardų, kaip per Seimo rinkimus, tad žmones gali aptarnauti bet kuris komisijos narys", – aiškino E.Skirmantienė.
Voką su pažymėtu rinkimų biuleteniu ir rinkėjo pažymėjimu į balsadėžę įmeta pats rinkėjas arba komisijos narys kartu su pačiu balsavusiuoju. Pasak komisijos pirmininkės, taip siekiama skaidrumo. Per ankstesnius rinkimus pasitaikydavo atvejų, kuomet žmonės neįmesdavo voko į balsadėžę, o išsinešdavo su savimi. "Komisijos narys yra atsakingas už kiekvieną aptarnautą rinkėją, tad nusprendėme elgtis būtent taip", – sakė E.Skirmantienė.
Prieš prasidedant balsavimui, moteris baiminosi, kad kai kurie žmonės bus pikti, nes negavo rinkėjo pažymėjimų. Jos žiniomis, neišnešiota maždaug 20 proc. šių dokumentų. "Kai kuriose apylinkėse šis skaičius siekia ir 40 proc. Žmonės labai nepatenkinti, pyksta ant mūsų", – pastebėjo komisijos pirmininkė.
Negavę rinkėjo pažymėjimo žmonės gali eiti balsuoti, svarbu turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Išankstinio balsavimo vietoje komisijos nariai padeda rinkėjams atsispausdinti rinkėjo pažymėjimą iš Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainės.
Tikisi griežtos rankos
"Tikiuosi griežtos rankos ir tvarkos, nes iki šiol visi žiūrėjo tik savo naudos", – įmetusi voką į balsadėžę sakė Kristina Ilgaudaitė. Ji pati sekmadienį dirbs vienoje Kauno rinkimų apylinkių, tad savo balsą atidavė iš anksto.
Studento Raimondo Aukštuolio sekmadienį nebus Kaune, tad atlikti pilietinę pareigą jis atėjo vos prasidėjus išankstiniam balsavimui.
"Norėtųsi, kad mūsų gyvenimas nesiskirtų nuo kitų europiečių. Prezidentas yra valstybės galva, todėl manau, kad jis gali prie to prisidėti", – samprotavo pirmą kartą rinkimuose dalyvavęs studentas A.K.Krūminis.
Savo rinkimų apylinkėse už šalies prezidentą piliečiai balsuos sekmadienį, gegužės 17-ąją.
Naudinga informacija
Balsuoti iš anksto už naująjį šalie vadovą galima ir šiandien nuo 12 iki 20 val. Kauno miesto savivaldybės mažojoje salėje.
Kiekvienas norintysis atiduoti savo balsą už vieną kandidatų privalo turėti rinkėjo pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu rinkėjo pažymėjimo nesate gavę arba dokumentą pametėte, jį atsispausdinti padės rinkimų komisijos nariai.
Paskambinę telefonu 1855 galėsite sužinoti, kurios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus esate įrašytas (šiuo atveju turėsite pranešti vardą, pavardę, asmens kodą), informaciją apie jūsų rinkimų apylinkę (adresą, telefoną, rinkimų komisijos pirmininko telefoną), taip pat galite pranešti apie rinkimų įstatymo pažeidimus.
Naujausi komentarai