Kauno termofikacijos elektrinė kritikuoja Kainų komisijos delsimą Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno termofikacijos elektrinė kritikuoja Kainų komisijos delsimą

2013-05-14 23:59

Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEK), pažeisdama savo nustatytą tvarką, ignoruoja prašymus organizuoti "žaliosios" elektros energijos gamybos kvotų aukcioną.

Pranešime aiškinama, kodėl Kauno termofikacijos elektrinė, pradėjusi perėjimo prie biokuro procedūras, yra atsidūrusi sudėtingoje situacijoje. Mat ji turi įsipareigojimų miestui investuoti į biokuro įrenginius, bet VKEK delsia skelbti aukcioną, kuris būtinas tam, kad būtų pradėti KTE rekonstrukcijos darbai.

"Susidaro paradoksali situacija. Kaip žinoma, visi šilumos gamintojai, norintys įrengti didesnes kaip 20 megavatų galios biokuro katilines, privalo statyti kogeneracines elektrines, kad būtų gaminama ir šiluma, ir elektra. Tai visoje Europos Sąjungoje galiojanti tvarka, kad biokuras nebūtų deginamas tik šilumai gaminti. Taip pat galioja ir tvarka, pagal kurią turi būti nustatyta, kiek valstybė nupirks "žaliosios" elektros energijos. Tai yra, mes, kaip gamintojai, einame į aukcioną su kitais gamintojais ir mėginame pasiūlyti mažiausią elektros kainą. Taip ėmėmės realizuoti mūsų įsipareigojimą Kauno miestui į KTE rekonstrukciją investuoti šimtus milijonų litų. Tačiau staiga atsirado keistų trukdžių", – teigė KTE generalinis direktorius Evaldas Paulavičius.

Anot E.Paulavičiaus, viskas vyko pagal nustatytą darbų grafiką, kol VKEK, gavusi KTE prašymą organizuoti aukcioną, "panėrė į tylą". VKEK, gavusi prašymą organizuoti aukcioną, per 30 dienų privalo paskelbti aukciono aprašą. Jeigu to nepadaro, turi paskelbti priežastis, dėl ko atsisakoma organizuoti aukcioną.

"Situacija gali tapti išties sudėtinga. KTE pirmąjį biokuro katilą planuoja paleisti 2015 m. rudenį, šildymo sezono pradžiai. Turime preliminarias sutartis su įrangos gamintojais, vykdomi kiti darbai, nes toks objektas kaip KTE – tai ne keliolikos megavatų galios katilinė, kurią galima įrengti per kelis mėnesius. Turime įsipareigojimų miestui dėl investicijų, dėl biokuro ir taršos mažinimo. Esame didžiausi šilumos gamintojai Kaune. Perėjimas prie biokuro leistų maksimaliai sumažinti priklausomybę nuo gamtinių dujų ir efektyviai naudoti Lietuvoje gaminamą biokurą. Todėl visiškai nesuprantame VKEK pozicijos – ji ignoruoja savo pačios prisiimtus įsipareigojimus organizuoti skatinimo kvotų paskirstymo racionus biokurą naudojantiems elektros gamintojams", – sako E. Paulavičius.

KTE kreipėsi į VKEK prašydama paaiškinti, kodėl susidarė tokia situacija ir kokie galimi sprendimai.

KTE į rekonstrukciją ketina investuoti daugiau kaip 300 mln. litų. Planuojama dalį dujinių katilų keisti į biokuro bei rekonstruoti vandens šildymo įrenginius, kad jie atitiktų 2016 m. įsigaliosiančius naujus ir kur kas griežtesnius taršos reikalavimus. Apskaičiuota, kad investicijos šilumos kainą sumažins mažiausiai 25 proc., o tai Kauno miesto gyventojams kiekvieną šildymo sezoną leistų sutaupyti apie 40 mln. litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų