Pereiti į pagrindinį turinį

Kavinių savininkai: klientai mažiau dosnūs

2009-07-01 08:54
Atokvėpis: šią vasarą lauko kavinės mokesčio už leidimą prekiauti viešosiose vietose nemoka.
Atokvėpis: šią vasarą lauko kavinės mokesčio už leidimą prekiauti viešosiose vietose nemoka. / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Įpusėjus vasaros sezonui, Kauno lauko kavinių šeimininkai nesidžiaugia. Miesto politikai juos yra atleidę nuo mokesčio už leidimą prekiauti viešosiose vietose, tačiau tai negelbėja.

Laisva lauko prekyba

Šią vasarą lauko kavines įsirengę Kauno verslininkai mokesčio už leidimą prekiauti viešosiose vietose nemoka – miesto taryba yra panaikinusi šią rinkliavą. Lengvata galios visą poilsio ir turizmo sezoną, iki spalio 1 d. Skaičiuojama, kad dėl to miesto savivaldybės biudžetas neteks maždaug 40 tūkst. litų.

Visoms lauko kavinėms palankų sprendimą paskatino restorano "Perkūno namai" savininkų prašymas atleisti nuo tokio mokesčio Prieplaukos krantinėje prie Vytauto bažnyčios ir amfiteatro įrengtą lauko kavinę, kurioje vasarą rengiami koncertai ir kiti renginiai.

Lengvata – tik simbolinė

Laisvės alėjoje esančio restorano "Miesto sodas" direktorius Gintautas Ruminas skaičiuoja, kad paprastai per sezoną minėtas leidimas atsieidavo 4–4,5 tūkst. litų. Tokio dydžio sumą verslininkas nusprendė skirti gyvos muzikos koncertams restorane.

"Miesto vadovai pademonstravo gražią iniciatyvą – skatina lauko kavinių verslą. Todėl nusprendėme tų pinigų nepravalgyti, bet skirti juos klientams, gaivinti ir žadinti Laisvės alėją gyva muzika", – sakė G.Ruminas. Kiekvieną dieną per pietus "Miesto sode" skamba gyva muzika, o kai kuriais vakarais vyks teminiai koncertai. Jeigu politikai nebūtų pritarę lengvatai, anot G.Rumino, restoranas nebūtų turėjęs galimybės taip dažnai džiuginti klientus muzika.

Pagalba – tik simbolinė

Įpusėjus vasaros sezonui, restorano "Perkūno namai" direktorius Vytautas Gustas miesto politikų patvirtintą lengvatą vadina politiniu sprendimu, bet ne ekonominiu. Rinkliavą panaikinę politikai parodė dėmesį restoranų ir kavinių verslui, bet iš esmės mokesčių naštos nesumažino. "Perkūno namams" leidimas prekiauti viešosiose vietose pernai atsiėjo apie 2 tūkst. litų.

"Nekilnojamojo turto mokesčio sumokame apie 125 tūkst. litų. Jeigu šį mokestį panaikintų, tikrai pajustume palengvėjimą", – kalbėjo V.Gustas. Jis džiaugiasi, kad neseniai šis mokestis buvo sumažintas 30 proc., tačiau yra įsitikinęs, kad tokio sumažinimo sunkmečiu nepakanka.

Perkamoji galia sunyko

V.Gusto teigimu, šią vasarą restorane kauniečiai pietauja kur kas rečiau, o tie, kurie ateina, renkasi kuklesnius patiekalus. Jo skaičiavimu, "Perkūno namų" apyvarta šią vasarą sumažėjo 50 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

"Skausmingas laikotarpis, kurį bandysime išgyventi", – vylėsi V.Gustas. Jo nuomone, restoranų verslas kur kas lengviau atsikvėptų, jeigu Vyriausybė leistų atidėti mokesčių mokėjimą. Dabar alkoholiniais gėrimais prekiaujančios įmonės privalo sumokėti mokesčius ne vėliau kaip per mėnesį, jeigu mokama suma viršija 1 tūkst. litų. Restoranų ir kavinių savininkai siekia, kad būtų leidžiama mokesčių mokėjimą atidėti trims mėnesiams, o licencija būtų atimama tik skolai viršijus 10 tūkst. litų.

"Jeigu nors mėnesį vėluojame sumokėti mokesčius, mums gali atimti prekybos alkoholiu licenciją. Akimirksniu bankrutuotume. Tokia lengvata šiandien verslui labai reikalinga", – sakė V.Gustas.

G.Ruminas skaičiuoja, kad restorano "Miesto sodas" apyvarta šiuo metu yra 30 proc. mažesnė negu praėjusią vasarą, nors klientų sumažėjo iki 10 proc.

"Anksčiau žmonės valgė jautieną, dabar renkasi miltinius patiekalus. Valgiusieji sriubą ir antrą patiekalą dabar renkasi tik iš antrųjų patiekalų", – lygino G.Ruminas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų