Pereiti į pagrindinį turinį

P. Saudargas: Nacionalinio stadiono infrastruktūroje galėtų būti numatytos ir priedangos

2024-02-14 08:25

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas tvirtina, kad negerai, jog Nacionalinio stadiono statyba yra taip užsitęsusi, tačiau projektas galėtų būti dar labiau funkcionalus ir naudingas visuomenei, jeigu jame būtų numatytas priedangų įrengimas.

P. Saudargas: Nacionalinio stadiono infrastruktūroje galėtų būti numatytos ir priedangos
P. Saudargas: Nacionalinio stadiono infrastruktūroje galėtų būti numatytos ir priedangos / L. Balandžio / BNS nuotr.

„Reikalinga diskusija, negerai, kad taip ilgai su juo vėluojame ir jeigu jis už racionalius pinigus ir terminus būtų pastatytas ir suteiktų miestiečiams kažkokias saugumo garantijas, būtų priedangos kartu įrengtos infrastruktūroje, gal tai būtų ir išeitis“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė P. Saudargas.

Politikas pažymėjo, kad dėl įvairių kontekstų aplink Nacionalinio stadiono projektą nėra kaltas Vilniaus meras Valdas Benkunskas, o svarbiausia yra išsiaiškinti „BaltCap“ buvusio partnerio Šarūno Stepukonio galimai pasisavintų lėšų istoriją.

„BaltCap“ išvaistyti milijonai, kur, kaip suprantu, jų galimai auga iki 40 mln. eurų, o gal ir daugiau. Visi imasi už galvų, skėsčioja rankomis ir kraipo galvomis, čia man keisčiausia, kad kontroliuojančios institucijos ir patys „BaltCap“ atstovai nesupranta kas atsitiko“, – kalbėjo konservatorius.

„Nesu finansų specialistas, nesuprantu, kaip taip įmanoma. (...) Manau tai bus dešimtmečio precedentas ir linkiu mūsų teisėsaugos tarnyboms kuo greičiau tai išnarplioti, nes minčių kyla įvairių“, – akcentavo jis.

Kaip skelbta anksčiau, Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ perima nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Be to, daugiafunkciame komplekse Šeškinėje turėtų atsirasti universali tiek kultūros, tiek sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. didinamas vietų skaičius, iki 18 tūkst.

Projekto koncesijos sutartyje vasarį turėtų būti sutarta dėl kainų indeksavimo. Pasak sostinės mero V. Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc. Tačiau savivaldybė ruošiasi prisiimti tik dalį šio pabrangimo.

Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 2,4 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 158,4 mln. eurų. Pasak mero, statybos darbai pabrango 28 mln. eurų, dar prisidėjo naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 10 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad beveik 36 mln. eurų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.

ELTA primena, kad „BaltCap“ yra susidūrusi su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Š. Stepukonis kazino galėjo pralošti daugiau nei 30 mln. eurų.

„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas ketina baigti 2026 m.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų