Kauno medicinos universiteto klinikose eksponuojami po organų transplantacijos išgyvenusių ir šios operacijos su viltimi laukiančių žmonių portretai.
Pristatomi žmonės, kuriems atlikta inksto, širdies ar kepenų persodinimo operacija. Parodos organizatoriai sako, kad ši idėja brandinta kelerius metus.
"Tokiu būdu norime padėkoti donorų artimiesiems ir reanimatologams. Jie atlieka labai didelį darbą. Psichologiškai sunku kalbėti su mirusio donoro artimaisiais, o galutinio darbo rezultato nematyti, nes po transplantacijos išgyvenusių žmonių medikai dažnai nebesutinka. Norime parodyti, kad jie gelbsti gyvybes", – kalbėjo Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos "Gyvastis" prezidentė Ugnė Šakūnienė.
Toli gražu ne visi su persodintais organais gyvenantys žmonės sutiko fotografuotis. Iš viso sukurti 58 portretai. Nuotraukos dabar eksponuojamos Kauno, Klaipėdos, Zarasų ir Šiaulių ligoninėse. Iki metų pabaigos paroda aplankys dar septynis miestus.
Šiuo metu Lietuvoje gyvena šimtai žmonių su persodintu inkstu, širdimi, kepenimis, plaučiais, kasa ar ragena. Kai kurie su persodintu organu gyvena daugiau kaip 30 metų.
Žmonės, laukiantys organų persodinti:
377 – ragenų.
292 – inksto.
38 – širdies.
31– kepenų.
24 – kasos-inksto komplekso.
10 – širdies-plaučių komplekso.
4 – plaučių.
Šaltinis: Nacionalinis transplantacijos biuras
Naujausi komentarai