Trys moterys iš skirtingų miestų neabejoja nukentėjusios nuo to paties aferisto iš Kauno. Tikėdamos, kad kaunietis padės gauti paskolą be užstato, moterys prarado tūkstančius litų.
Patikėjo skelbimu internete
"Skolinu pinigus be užstato. Tarpininkavimo mokestis – 350 litų", – tokio turinio skelbimu internete susidomėjo nukentėjusios moterys. Visoms dėl vienokių ar kitokių priežasčių reikėjo gauti pinigų paprastesnėmis sąlygomis nei banke.
"Gyvenimas prispyrė, buitinė technika sugedo", – apie pagundą ieškoti lengvesnės paskolos pasakojo kėdainiškė Alma Rajeckienė. Palyginus su kitomis į "Kauno dienos" redakciją besikreipusiomis moterimis, ji patyrė nedidelį – 500 litų – nuostolį. A.Rajeckienė pasakojo norėjusi 4 tūkst. litų paskolos.
Kėdainiškė guodėsi nuo metų pradžios turėjusi nemažai išlaidų. Į Dienos chemoterapijos centrą Kauno medicinos universiteto klinikose teko vežioti anūkėlę – mažametei buvo gydomi limfmazgiai.
"Pats atvažiavo į Kėdainius. Maloniai kalbėjo", – kauniečio aferisto pažadus dėl paskolos atsimena A.Rajeckienė. Reikiamos pinigų sumos už tarpininkavimą ji iš karto neturėjo. Kaunietis nespaudė. Susitiko vėliau. Gavęs reikiamą sumą, jis paliko raštelį.
Panašiai nutiko ir Marijampolės bei Panevėžio gyventojoms. Moterys pavardžių prašė neviešinti. Jas esą taip pat užspaudė gyvenimo rūpesčiai. Tikėdamasi 10 tūkst. litų paskolos, panevėžietė per kelis kartus tarpininkui sumokėjo apie 3 tūkst. litų ir įdavė nešiojamąjį kompiuterį. Marijampolietė prarado beveik 5 tūkst. litų, nes jai siūlyta paskola siekė 100 tūkst. litų.
"Jūsų pinigai bus atskiroje sąskaitoje tol, kol gausite paskolą", – tokius patikinimus tarpininkas dėstė moterims.
Mandagus, malonus, rodo dokumentus, patarinėja, kaip geriau daryti, kad procentai būtų mažesni, – tokį tarpininko portretą piešia nukentėjusiosios.
Pirmieji įtarimai moterims kilo po to, kai tarpininkui vis nesisekdavo susitarti su kreditoriumi. Jis vis tikindavo, kad bando tartis su kitais kreditoriais, tačiau tam reikia dar pinigėlių.
Taip nuo balandžio mėnesio moterys vis moka ir laukia, o tarpininkas vis žada.
Turi daug vardų
Aivaras, Aurimas, Tadas, Andrius – tokiais vardais prisistato kaunietis. Žinomos dvi pavardės – Jančiauskas ir Andriuškevičius.
Pinigų skolintojas atsiliepė telefonu "Kauno dienai" vienu internete skelbiamų numerių. Paklaustas, ar čia Aivaras Jančiauskas, atsakė "taip", tačiau greitakalbe išbėręs, kad darbą su paskolomis pristabdė, pokalbį nutraukė.
Ilgiau pasikalbėti pasisekė tik antruoju bandymu. Išgirdęs, kad kalba su žurnaliste, tarpininkas ėmė guostis.
Jis patvirtino, kad tikrasis jo vardas Aivaras, pavardė – Andriuškevičius. Tikino, kad turi individualios veiklos leidimą. Norėjęs dirbti brokeriu draudimo kompanijoje, tačiau jį užpainioję kreditoriai, apie kuriuos žurnalistams nelabai ką galėjo pasakyti.
Aivaras gana nerišliai pasakojo, esą kreditoriai patys jį susirasdavo ir kad akis į akį su jais nebuvo susitikęs. Iš žmonių surinktus pinigus atseit atveždavęs į telefonu nurodytą vietą ir perduodavo ten laukusiam žmogui. Aivaras skundėsi, kad telefonas, kuriuo su kreditoriumi kalbėjo anksčiau, dabar išjungtas.
Filmo scenarijaus vertas pasakojimas. "Jau beveik su visais žmonėmis, iš kurių paėmiau pinigus, susitariau, kad palauks. Aš grąžinsiu", – prisiekinėjo A.Andriuškevičius.
"Dabar neoficialiai įsidarbinau Trakuose, tai uždirbsiu", – žadėjo dvidešimtmetis.
Ieško likimo sesių
Kauno apylinkės prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal trijų nukentėjusiųjų pareiškimus dėl sukčiavimo.
Moterys tikisi, kad prie jų ieškinio prisidės daugiau žmonių, patikėjusių aferistui pinigus už lengvą. Jos sako, kad jau susisiekusios su dar dviem.
Moterys neneigė, kad telefonu A.Andriuškevičius kalba ir su jomis. "Kai papriekaištavau, kad paėmė už anūkės globą gautus pinigus, jis man atrėžė: "Jei būčiau žinojęs, kad tai vaiko pinigai, būčiau neėmęs", – skundėsi A.Rajeckienė.
Pareigūnų duomenimis, A.Andiuškevičius jau turėjęs reikalų su teisėsauga.
Naujausi komentarai