Kol „Kauno energija“ ir „Lietuvos energija“ derina bendradarbiavimo sąlygas dėl Petrašiūnų biokuro jėgainės statybos, vietos gyventojai savivaldybei įteikė peticiją ir priešinasi, kad šis projektas būtų įgyvendinamas.
Gyventojai sukilo
Savivaldybės bendrovė „Kauno energija“ su „Lietuvos energija“ per trejus metus Petrašiūnų senosios elektrinės teritorijoje planuoja pastatyti naują biokuro jėgainę. Šiuo metu įmonės derasi dėl bendradarbiavimo sąlygų, tačiau jų sumanymą pasiryžusios sustabdyti Petrašiūnų ir Amalių bendruomenės. Jos Kauno savivaldybės Peticijų komisijai įteikė dokumentą, kurį pasirašė 1 700 žmonių. Peticijoje jie siūlo jėgainės statybai rasti atokesnę nuo gyvenamųjų kvartalų vietą. Anksčiau žmonės išsireikalavo, kad būtų atliekama išsami poveikio aplinkai studija.
„Reikia vaduoti Nemuną, jo vaizdingas pakrantes nuo pramonės įmonių, kurti rekreacines zonas Petrašiūnuose, kaip numatyta Bendrajame plane, bet, užuot tai darius, ketinama plėsti elektrinės pajėgumus“, – stebėjosi Amalių bendruomenės pirmininkas Vidas Pocius.
Pasak jo, išplėtus elektrinės pajėgumus, padidėtų tankiai gyvenamo mikrorajono tarša. „Be to, šalia yra Pažaislio parkas, kitapus Nemuno – Panemunės šilas ir šalia jo gyvenantys žmonės“, – aiškino V.Pocius.
Bijo taršos
Bendruomenės taip pat baiminasi padidėsiančių transporto srautų. „Pro čia ir taip pravažiuoja daug automobilių. R.Kalantos ir T.Masiulio gatvės apkrautos tranzitinio transporto“, – kalbėjo V.Pocius.
Pirmininkas pastebi, kad į elektrinę turės nuolat važinėti kurą gabenantys sunkvežimiai. „Jie ne tik dar labiau didins taršą, bet ir trikdys eismą“, – įsitikinęs V.Pocius.
Be to, bendruomenė netiki planais kūrenti katilą švariu biokuru – medienos atliekomis. Baiminamasi, kad vietoje to bus kūrenamos įvairios degios šiukšlės. „Mūsų neguodžia ir pažadai, kad išmetami pro kaminą dūmai bus valomi filtrais. Visi žinome, kad realybė būna kitokia ir nugali noras sutaupyti. Kas iš tų argumentų apie pigesnę šilumą, jei prarasime sveikatą“, – kalbėjo V.Pocius.
Buldozeriu nestums
Bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas neslėpė, kad biokuro jėgainės statybos planai gali ir sužlugti, jei žmonės aktyviai priešinsis. „Jei patys gyventojai nenorės alternatyvos dujoms, šilumos piginimo, tai – jų pasirinkimas. Mes turėsime paisyti visuomenės nuomonės“, – teigė jis.
R.Bako teigimu, biokuro jėgainė kūrentų švarų kurą ir neterštų aplinkos. „Tokie projektai įgyvendinami Skandinavijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Mes lygiai taip pat privalome laikytis aplinkosaugos reikalavimų. Vilniuje, Savanorių prospekte jau aštuoneri metai sėkmingai veikia biokuro katilinė. Ten irgi yra gyvenamųjų namų“, – aiškino R.Bakas.
Jis užsiminė, kad Kaune ne pirmą kartą mėginama sužlugdyti biokuro jėgainių statybas.
Naujausi komentarai