Patrulių rinktinės pareigūnai Kaune elektroimpulsinį prietaisą „Taser“ šiemet panaudojo 11 kartų. Policininkai tvirtina, kad kartais pakanka tik perspėti, kad bus panaudotas elektrošokas, ir noras priešintis dingsta.
Pastarąjį kartą neblaivų triukšmadarį elektrošoku teko tramdyti pirmadienį Laisvės alėjoje.
Patrulių rinktinės mobiliosios kuopos vyriausiasis patrulis Robertas Brundza prisiminė, kad, tik pradėjus naudoti elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, juo kur kas dažniau tekdavo tramdyti įtariamuosius. „Dabar kartais užtenka perspėti, kad bus panaudotas elektroimpulsinis prietaisas, ir priešinti noras praeina“, – tvirtino R.Brundza.
Pareigūnai per mokymus privalo savo kailiu išbandyti prietaiso sukeliamus jausmus. „Antrą kartą tikrai nesinori to patirti. 5 sekundės, kurias prietaisas veikia žmogų, atrodo labai ilgos. Po to vykdai viską, ką liepia“, – įspūdį prisiminė vyresnysis patrulis Algis Vaičiūnas.
Pareigūnų vertinimu, ši itin veiksminga drausminimo priemonė žmogui yra nekenksminga. Šūviu per atitinkamą atstumą žmogų pasiekia 50 tūkst. voltų srovė ir 5 sek. pažeidžia centrinę nervų sistemą. „Jautiesi, kaip mėšlungio sutrauktas, ir lauki, kad tik greičiau tai baigtųsi“, – aiškino pareigūnai.
Naujausi komentarai