Pereiti į pagrindinį turinį

Policijos poste romai gamins kebabus?

2009-07-14 07:30
Neapsisprendžia: Vilniaus valdžia dar svarsto, ar leisti policijos namelį paversti kebabine.
Neapsisprendžia: Vilniaus valdžia dar svarsto, ar leisti policijos namelį paversti kebabine. / Tomo Černiševo nuotr.

Vilniaus romai prašo miesto savivaldybės perleisti jiems prieš penkerius metus šalia gyvenvietės pastatytą policijos posto pastatą. Šiuo metu pagal paskirtį nenaudojamame poste romai norėtų atidaryti kebabinę.

Kebabinė realiai priklausytų maisto gamybos patirtį turinčiai bendrovei, tačiau šioji įsipareigoja įdarbinti 5–8 romus.

Tikimasi, kad dirbantys romai taptų sektinu pavyzdžiu kitiems taboro gyventojams. Kadangi netoli taboro yra aktyvi pramoninė zona, kurioje daug biuruose dirbančių žmonių, manoma, kad jie susigundys pietauti kebabinėje. "Apie naują maitinimosi tašką stengsimės informuoti biurų darbuotojus. Galbūt netgi pasiūlysime kebabų pristatymą", – apie verslo planus pasakojo Romų visuomenės centro direktorė Svetlana Novopolskaja.

Pradėti naują veiklą romai esą būtų pasiruošę nors šiandien. Tačiau kol kas jie laukia miesto valdžios sprendimo dėl policijos posto būdelės panaudos verslininkystei.

"Savivaldybė turėtų apsispręsti, ar atsisako tikslų turėti policijos būdelę. Jei kalbos apie tikslų atnaujinimą nėra, tuomet kodėl nepabandyti? O galbūt romų pasiūlymas virs pretekstu vėl suaktyvinti policijos patruliavimą Kirtimų gyvenvietėje. Pastebėta, kad ši prevencinė priemonė tabore sumažino su narkotikais susijusias problemas", – svarstė savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotojas Vaidotas Ilgius.

Jis atkreipė dėmesį, kad miestui gali kilti abejonių, ar kebabų verslas nebūtų susijęs su negalia veikla. Nuogąstaujama, ar jis netaps priedanga arba terpe platinti narkotikus.

"Manau, kad projektą vykdančios organizacijos turėtų pasiūlyti realių būdų kebabinės kontrolei. Jei projekto kuratoriai ar savivaldybės įstaigų socialiniai darbuotojai prekyvietėje nuolat lankytųsi ir ją prižiūrėtų, abejonės greitai išsisklaidytų. Reikėtų vengti išankstinių nuostatų. Kodėl lenkai ar rusai gali prekiauti prie Kalvarijų turgaus, o romai – ne?" – retoriškai klausė V.Ilgius.

"Mes romų bendruomenę labai gerai pažįstame, todėl darbą pasiūlytume tiems, kurie atsakingi, pareigingi ir patikimi", – atrankos į darbą kebabinėje kriterijus vardijo S.Novopolskaja.

Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius projekto idėją sakė palaikantis, tačiau pasirašyti panaudos sutarties neskuba. "Į mane kreipėsi gražiais, didingais žodžiais apie romų verslumą ir integraciją į darbo rinką, tačiau turime išsiaiškinti to statinio teisinį statusą ir reikalingumą – ar jis tikrai nenaudojamas pagal paskirtį ir pan.", – aiškino G.Babravičius. Sprendimą žadama priimti per dvi tris savaites.


Projektas

Integracijai – beveik 2 mln. litų

Kebabinės projektas – tik maža programos "Atsigręžk į romus: inovatyvios romų dalyvavimo darbo rinkoje priemonės" dalis. Visa programa siekiama formuoti palankesnę darbdavių ir visuomenės nuomonę apie romus. Konsultuojant specialistams jie bus mokomi atidaryti sąskaitą banke, pildyti įvairias pažymas ar net sudaryti verslo planą, registruoti savo veiklą. Romams, dažniausiai turintiems tik pradinį išsilavinimą, tai – didžiulis iššūkis.

Projektą įgyvendina keturi partneriai: viešoji įstaiga "Socialinė pagalba", Romų visuomenės centras, savivaldybės Socialinės paramos skyrius ir Jungtinių Tautų vystymo programa. Trejus metus vyksiančios programos biudžetas siekia 1,893 mln. litų. Programą finansuoja Europos socialinis fondas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų