Miesto tarybos posėdyje politikų šturmą vakar bandė atlaikyti „Autrolio“ generalinio direktoriaus kėdėje įsitaisęs Laisvydas Rudžianskas. Neteisėtai paskirtas vadovas pristatė įmonės metinę ataskaitą, tačiau visus labiau domino jo įsidarbinimo aplinkybės.
Rėmė prie sienos
Prie tribūnos stojusiam L.Rudžianskui sekėsi nekaip – jis vis stengėsi išsisukti nuo tiesių atsakymų.
„Iš spaudos sužinojome, kad tapote įmonės vadovu. Ar tiesa, kad juo buvote paskirtas pažeidžiant valdybos reglamentą – nesusirinkus kvorumui?“ – Liberalų sąjūdžio narys Rimantas Mikaitis neslėpė, kad apie pasikeitimus „Autrolyje“ sužinojo tik iš „Kauno dienos“.
Atsakydamas į tai L.Rudžianskas ėmė pasakoti, kad įmonės valdybos posėdis negali būti pradedamas nesusirinkus kvorumui. O posėdį, kuriame jis buvo išrinktas, pradėjo visi septyni nariai – tai esą patvirtina jų parašai.
Paklaustas, kiekgi tada narių balsavo, direktorius neatsakė, o vėliau pripažino, kad nuo balsavimo nusišalino trys iš septynių narių.
„Kvorumas buvo pradžioje. Jis buvo patikrintas ir užfiksuotas“, – akivaizdžiai susinervinęs išsisukinėjo direktorius.
Apie paramą žinojo
Prie sienos direktorių galutinai prirėmė Darbo partijos frakcijos seniūnas Gintaras Jonas Furmanavičius. „Atsakykite – kokiai partijai priklausote, kaip vertinate paramą “baritonams„, kai jūsų įmonės finansiniai rodikliai nekokie ir ar vadinate savo teisėtu įmonės vadovu? Nes Registrų centras mano kitaip“, – klausimų tiradą išpylė politikas.
Direktorius nesigynė, kad priklauso „Tvarkos ir teisingumo“ partijai, o dėl paramos „Baritonų trio“ kaltę vertė tuometei įmonės valdybai. L.Rudžianskui tuoj pat buvo priminta, kad tuo metu, kai parama buvo skirta, valdybos pirmininko pareigas ėjo jis pats.
Skandalas kilo, kai pavasarį nuostolingai veikiantis „Autrolis“ 20 tūkst. litų suma parėmė įstaigą „Baritonų trio“.
L.Rudžianskui neliko nieko kito, kaip tarybos nariams prisipažinti, kad vis dėlto žinojo apie skiriamą paramą, tačiau kodėl tai buvo daroma sunkioje finansinėje padėtyje atsidūrusios bendrovės sąskaita, paaiškinti negalėjo.
„Aš save laikau legaliu įmonės vadovu, nes turiu pasirašęs darbo sutartį su žmogumi, kuris turi įgaliojimus tai daryti“, – į paskutinį G.J.Furmanavičiaus kirtį atsakė L.Rudžianskas.
Kvorumo nebuvo
L.Rudžianskas labai nenoriai pripažino, kad sutartį su juo pasirašė jo partijos kolega Donatas Senikas, kuris tame pačiame valdybos posėdyje neteisėtai buvo išrinktas valdybos pirmininku.
„Gal paklauskime ir kitų valdybos narių nuomonės apie jūsų išrinkimą? Juk jei ši istorija įgaus baudžiamosios veikos požymių, nemanau, kad norėsite tapti jos dalyviu?“ – klausė Liberalų ir centro sąjungos narys Arvydas Garbaravičius.
„Autrolio“ valdybos narys Pranas Paškevičius, pirmasis viešai prakalbęs apie keistas rokiruotes savivaldybės įmonėje, patvirtino, kad balsavimai vyko be trijų valdybos narių. „Visi buvome sukviesti į valdybos posėdį, pasirašėme, kad dalyvaujame, patvirtinome darbotvarkę. Tada iš po stalo buvo ištraukti klausimai ir pranešta, kad privalėsime rinkti direktorių ir valdybos pirmininką. Nenorėjome su tokia tvarka taikstytis, tad posėdį palikome“, – prisiminė P.Paškevičius.
Sprendimui priimti reikėjo bent penkių valdybos narių balsų.
A.Ručienė dingo
Tarybos nariai diskutavo ilgai, tačiau jokių sprendimų dėl nelegaliai paskirto direktoriaus nepriėmė. Tai patvirtino ir tarybos sekretorius Mindaugas Šivickas, kurio tvirtinimu, miesto taryba ataskaitą įgaliota tik išklausyti.
„Kauno dienai“ nepavyko išgirsti ir „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnės Aušros Ručienės nuomonės apie L.Rudžiansko paskyrimą direktoriumi. Taryboje ši politikė turėjo pristatyti Antikorupcijos komisijos ataskaitą, tačiau posėdyje ji taip ir nepasirodė.
Jos telefone anglų kalba atsiliepė autoatsakiklis – gali būti, kad šiuo metu A.Ručienė svečiuojasi užsienyje.
Naujausi komentarai