Pereiti į pagrindinį turinį

Sostinės ligoninių pertvarką lydi įtarimai

2012-05-11 05:00
Sostinės ligoninių pertvarką lydi įtarimai
Sostinės ligoninių pertvarką lydi įtarimai / Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

Išnuomoti Antakalnio ligoninės nepavyko, tad reikia ją pertvarkyti ir sujungti su kita. Taip ūmai nusprendė Vilniaus valdžia. Ši ypatinga skuba pasėjo įtarimų – nejaugi ligoninę bus bandoma išnuomoti dar kartą?

Atkapstė seną nutarimą

Nepavykus bandymui Vilniaus universitetinę Antakalnio ligoninę išnuomoti, Vilniaus valdžia ūmai nutarė imtis jos pertvarkos – ligoninę ruošiamasi sujungti su kita, Vilniaus miesto klinikine. Gydymo įstaigų vadovybė reorganizacijai turi pasiruošti itin greitai – per kelias savaites. Tokį sprendimą vakar priėmė savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius.

Ūmai prisimintas 2009-ųjų Vyriausybės nutarimas dėl gydymo įstaigų reorganizacijos, nors prieš mėnesį jos atlikti niekas nė neplanavo. Po reorganizacijos Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė būtų prijungta prie Vilniaus miesto klinikinės ligoninės.

„Manau, buvo mero kabinete priimtas toks sprendimas vykdyti, ir tiek“, – atskleidė ištikimas A.Zuoko ginklanešys, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Algimantas Vakarinas. Tačiau politikas apie būsimas pertvarkas teigė nieko nežinąs.

Kas bus – nežino

Tačiau šios įstaigos direktorius Henrikas Ulevičius apie būsimas reformas irgi negalėjo pasakyti nieko konkretaus – tik patvirtino, kad įvykdžius sujungimą vadovauti ligoninei turėtų likti jis.

„Tvirtinsime naują struktūrą ir žiūrėsime, koks yra lovų poreikis Vilniaus mieste, gal ką nors keisime“, – kalbėjo H.Ulevičius. Jis nurodė, kad pertvarka galėtų užtrukti keletą mėnesių – reikėtų paskelbti finansines ataskaitas, informuoti kreditorius ir pan.

Tačiau Antakalnio ligoninės darbuotojai sunerimę ir gyvena nežinioje. „A.Zuokas mūsų nepalieka ramybėje. Sėdime, tylime, laukiame, bet kad čia negerai baigsis, nujaučiame. Juk toje klinikinėje ligoninėje – vien A.Zuoko statytiniai“, – dūsavo Antakalnio ligoninės darbuotojų atstovė Irena Šulcienė.

Ligoninės darbuotojus H.Ulevičius ramino – esą jokių didelių permainų būti neturėtų: „Kaip ir Sapiegos ligoninės darbuotojai, jie tiesiog pereis dirbti pas mus.“

Komitetas stebisi

Tokia netikėta Vilniaus savivaldybės skuba pertvarkyti abi ligonines sukėlė nemažai įtarimų. Šis klausimas su miesto politikais nebuvo aptartas – tiesiog imtasi vykdyti seną Vyriausybės nutarimą.

„Pavedimas reorganizuoti paruoštas išties labai ūmiai. Per tokį trumpą laiką kokybiškai pasiruošti pertvarkoms neįmanoma“, – Vilniaus savivaldybės sprendimas abejonių sukėlė ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkui Antanui Matului.

Juk ne paslaptis – kalbama, jog sujungti ligonines nuspręsta tik todėl, kad būtų lengviau ateityje išnuomoti jų turtą. „Taip, tokie įtarimai – ne paslaptis. Jei reorganizacija būtų daroma sąžiningai, ji nebūtų daroma taip greitai – taigi dabar sunku pasakyti, kokių tikslų iš tiesų yra siekiama“, – abejones reiškė A.Matulas.

Juk Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė patikėjimo teise valdo 9 ha sklypą šalia Neries. Sveikatos reikalų komitetui vadovaujantis konservatorius sako, kad nieko bloga, jei Vilniaus valdžia dalį šios teritorijos kam nors išnuomotų, parduotų, pritrauktų investuotojų. „Abi ligoninės turi tokių teritorijų gražiose Vilniaus vietose. Laikyti centre nenaudojamas tokias teritorijas gal ir nereikėtų – juk galima pritraukti investuotojų. Bet jei norima ką nors daryti su žeme, kam reikia tai slėpti arba daryti reorganizacijas“, – kalbėjo A.Matulas.


Komentaras


Adolfas Berūkštis


Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės vadovas

Nežinau, kodėl taip skubama reorganizuoti. Žinoma, viskas šiuo atveju teisėta, vykdomas Vyriausybės nutarimas, bet kodėl taip ūmai – sunku pasakyti. Vicemeras Jonas Pinskus spaudoje yra sakęs, kad ir sujungus ligonines vis tiek gali būti bandoma ligoninę išnuomoti, gal bus bandoma tai padaryti. Bet tai tėra mano asmeninė nuomonė. Reorganizacija, mano manymu, bus gera proga man iš darbo ligoninėje pasitraukti – aš dirbti į naująją įstaigą pereiti nežadu. Ligoninei atidaviau 34-erius metus, be to, ir pagal įstatymus galėčiau dirbti dar vienus. Šiuo atveju, vykdant reorganizaciją, man baigti savo darbą būtų palanku, taip pat turint omenyje išeitinę kompensaciją. Bet, žinoma, ne tai svarbiausia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų