Atrodo, kad „Girstučio“ vandens pramogų parko įrengimo darbai bus baigti greičiau, nei Kauno miesto savivaldybė sugebės rasti komplekso valdytoją – vėl žadamas skelbti naujas konkursas.
Liko smulkūs darbai
Artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje turėtų būti tvirtinama nauja vandens pramogų parko koncesijos sutartis. Tai jau ne pirmas kartas, kai savivaldybei tenka atsisakyti ambicingų planų pritraukti milijonus iš privataus kapitalo ir mažinti prašomą sumą.
„Didelės statybos baigtos. Užvakar buvo pabaigta lieti pagrindinė baseino vonia – liko išbetonuoti grindis ir pradėti sienų, lubų apdailą, sukabinti šviestuvus. Vienas didesnių darbų – sudėti 12 tūkst. kv. m plytelių. Dar reikėtų išasfaltuoti šalia esančią aikštelę, o darbai oficialiai bus baigti, kaip ir parašyta sutartyje, iki lapkričio 1-osios“, – sakė savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.
Užėjus į vandens pramogų parko vidų, buvo matyti neseniai išlieta plaukimo baseino vonia. Sūkurinės vonios ir du mažesni baseinai – jau parengti plytelėms kloti. Arkinio stogo palubėje darbininkai tinkavo nelygumus, lauke rinko ventiliacijos sistemas.
Miestas prarado milijoną
Naujai rengiamoje sutartyje numatyta, kad koncesininkas turės investuoti dukart mažiau lėšų, nei buvo numatyta anksčiau. Tokią duoklę teks atiduoti verslui, mat Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus parengtos sąlygos net trejus metus nedomino verslininkų.
Neseniai paaiškėjo, kad per visus skelbtus koncesijos konkursus savo siūlymus du kartus teikė ta pati bendrovė – „Neo aljansas“. Ji Lietuvoje valdo sveikatingumo centrus ir vandens pramogų parkus „Impuls“.
Savivaldybės Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjo pavaduotojo Antano Mockaus teigimu, abu kartus verslininkų teikti pasiūlymai neatitiko reikalavimų.
Pagrindinės atmetimo priežastys – verslininkai nurodė, kad nori gauti net 1,8 mln. litų koncesijos mokestį iš savivaldybės, nepateikė verslo plano ir įrodymų, jog galės sumokėti reikalingą investicijų sumą. Pramogų parką administruojanti bendrovė atlyginimą gautų tik iš pajamų, tačiau ne iš savivaldybės.
Su „Neo aljanso“ vadovais susisiekti nepavyko, tačiau pinigų prašymas iš miesto biudžeto patvirtina ne vieno savivaldybės politiko nuogąstavimus – atvėręs duris, pramogų parkas dirbs nuostolingai.
Dabar vilties šiaudą ištiesė ES struktūrinių fondų paramą administruojanti Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). Nuo pastarosios organizacijos priklauso privataus kapitalo investuojamos sumos dydis. LVPA patenkino Kauno miesto savivaldybės prašymą leisti jį sumažinti nuo 2,19 iki 1 mln. litų. Taip miestas jau prarado daugiau nei milijoną litų, kurie galėjo būti investuoti į „Girstutį“.
Išgelbės pavadinimas?
Politikai viliasi, kad trečias kartas nemeluos. Konkurso sąlygose numatyta, kad būsimasis pramoginės „Girstučio“ dalies valdytojas į objektą pinigus turės investuoti per trejus metus. Ypač didelės viltys dedamos į tai, kad vandens pramogų parkas galės būti pavadintas koncesininko pasirinktu vardu.
Nors sprendime pabrėžiama, kad pavadinimas turi atitikti lietuvių kalbos taisykles, tačiau ir čia savivaldybės tarnautojai lyg tyčia paliko saugiklį, dėl kurio koncesijos sutarties pasirašymas gali vėl neįvykti.
Teigiama, kad jei miesto politikams nepatiks laimėtojo siūlomas pavadinimas ir jie nenorės jo patvirtinti, konkurso nugalėtojas galės atsisakyti pasirašyti visą koncesijos sutartį, kartu neprarasdamas ir pasiūlymo užtikrinimo garantijos.
Ši garantija – 10 tūkst. litų, nuo paskutinio konkurso sumažinta net penkis kartus. Sumažinti ir baudų koncesininkui už įsipareigojimų nevykdymą dydžiai.
„Miesto tarybai priėmus šį sprendimo projektą, sudaryta komisija skelbs naują konkursą ir tikėsis, kad atsiras norinčiųjų ir galinčiųjų jame dalyvauti“, – vylėsi A.Mockus.
„Girstučio“ epopėja
Nesėkmės skelbiant koncesijos konkursus Kauno miesto savivaldybę lydi jau nuo 2009 m. Skelbti jau du koncesijos konkursai, vieną kartą palengvintos jo sąlygos. Paskutinį kartą koncesininko konkursas truko keturis mėnesius – nepaisant to, investuotojas nesurastas.
Planuojama, kad po rekonstrukcijos visas kompleksas bus suskirstytas į tris zonas. Pirmoji – kultūrinė. Sportinėje dalyje bus įrengtas 50 m ilgio 8 takelių baseinas. Trečioji komplekso dalis bus skirta pramogoms: čia veiks sūkurinės vonios, 25 m ilgio baseinas, nusileidimo į vandenį takelis, pirčių zona ir baras.
Projektas, kurio vertė siekia 21 mln. litų, finansuojamas ES struktūrinių fondų, Vyriausybės ir miesto savivaldybės lėšomis. „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbus planuojama baigti šių metų lapkritį.
Naujausi komentarai