Pasak jo, taip buvo nuspręsta dėl to, kad statybų laikotarpį numatoma pratęsti, tad sutrumpėja operavimo laikas.
„Po institucijų peržiūros, komitetų pastabų ir dar vieno derybų raundo su koncesininku pateikėme kelis pakeitimus, kuriuos rytojaus posėdžio metu išnagrinėsime detaliau. Kadangi statybų terminą numatoma pratęsti, o bendras sutarties vykdymo (statybos ir operavimo) terminas nesikeičia, sutrumpėja operavimo laikas“, – savo feisbuko paskyroje teigė V. Benkunskas.
„Atitinkamai perdėliojome finansinius ir teisinius niuansus. Bendras rezultatas toks: sutarties vertė nuo ankstesnio varianto mažėja dar 1 mln. eurų“, – rašė jis.
Vilniaus miesto savivaldybė anksčiau teigė, kad po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 2,4 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 158,4 mln. eurų. V. Benkunsko pasidalintoje informacijoje matoma, kad dabar projekte vertė bus 157,2 mln. eurų, t. y. 1,2 mln. eurų daugiau nei buvo numatyta pirminiame plane.
Skaičiuojama, kad statybos darbai pabrango 28 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 10 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad beveik 36 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.
Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Daugiafunkciame komplekse Šeškinėje taip pat turėtų atsirasti universali kultūros ir sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. (iki 18 tūkst.) didinamas vietų skaičius.
Projekto koncesijos sutartyje vasarį turėtų būti sutarta dėl kainų indeksavimo. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc.
Dėl šių pokyčių Vilniaus miesto savivaldybės taryba turėtų apsispręsti vasario 28 d. posėdyje.
ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų ir bent dalį jų pralošti kazino.
„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti iki 2026 metų pabaigos.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.
Naujausi komentarai