Pereiti į pagrindinį turinį

Vartai į bendrabutį dviračiams ir neįgaliesiems neįveikiami (papildyta)

2009-08-17 18:22
Vartai į bendrabutį dviračiams ir neįgaliesiems neįveikiami (papildyta)
Vartai į bendrabutį dviračiams ir neįgaliesiems neįveikiami (papildyta) / Gedimino Bartuškos nuotr.

Vilniaus universiteto bendrabučiuose Saulėtekyje, vadinamajame Niujorke, nauja įėjimo tvarka – čia patenkama tik su magnetiniu raktu pro besisukančius vartelius. Tik jie įveikiami ne visiems.

Bendrabučiuose Saulėtekyje problemų niekada netrūko. Studentai skųsdavosi statybininkų kaimynyste, triukšmingais gyventojais ar nekviestais svečiais. Nors įeinantis žmogus turėdavo parodyti savo pažymėjimą ar užsiregistruoti pas ką į svečius eina, vieša paslaptis buvo, kad pavaišinus budinčius saldumynais ar tam tikrais gėrimais, galėdavai užsukti bet kuriuo paros metu ir būti, kiek pageidauji.

Dabar bendrabučiuose bandoma įvesti daugiau tvarkos. Todėl prie įėjimo budėtojus pakeitė vartai, pro kuriuos galima praeiti pasinaudojus magnetiniais raktais, kuriuos turi tik patys gyventojai. Paprasta, modernu, saugu. Tačiau naująja tvarka patenkinti ne visi.

„Visi dabar kalba apie tai, kad reikia persėsti iš automobilių ant dviračių. Aš taip ir padariau. Tačiau dabar nebeturiu, kaip to dviračio namo parsivežti: pro vartelius – neįmanoma, reikia, kad atrakintų šalia esančias įprastas duris. Tuomet reikia eiti ieškoti vienos likusios budėtojos, kuri tuo metu nežinia kur būna, o jei ateina, ne visuomet nori įleisti. Sako, kad dviračiams bendrabutyje ne vieta, juos reikia prie pastato laikyti“, - pasakojo Saulėtekio 4-ame bendrabutyje gyvenanti studentė Aistė.

Bendrabučio administratorius Linas Betingis užtikrino, kad netrukus Saulėtekyje bus pastatyti specialūs garažai dviračiams ir dėl jų saugumo jaudintis nebereikės. Tačiau juos planuojama pastatyti tik kitą pavasarį.

„Žiemą su dviračiais vis tiek niekas nevažiuoja, dabar dar studentų ne daug, tik rudenį turės kažkaip pralaukti. Gali lauke pastatyti prie stovų. Taip, būna, kad dviračius vagia, bet visur gali taip atsitikti. Pernai iš paties bendrabučio išnešė", - pasakojo viešosios įstaigos „Vilniaus universiteto būstas" direktorius Nerijus Cicilionis

Kol studentai nuogąstauja dėl nesaugių dviračių, neramias dienas išgyvena ir bendrabučio budėtojai. Jei nauja sistema pasiteisins, jie gali būti nebereikalingi.

„Kol kas neatleidome nė vieno žmogaus. Jei sistema pasiteisins, visko gali būti. Galbūt liks tik vienas budėtojo postas, nuolat budintis žmogus, į kurį bet kada bus galima kreiptis prie durų esančiu telefonu. Bet tai dar – ateityje, kol kas tiksliai kaip kas bus, nežinome“, - pasakojo „Vilniaus universiteto būsto" atstovai.

Kita naujosios sistemos problema - pro ją į bendrabutį negali įvažiuoti neįgalieji. „Pas mus negyvena nė vienas neįgalusis ir tarp lankytojų nebuvo pasitaikę, dėl to neturėjome tokios problemos. Klauskite dėl to direktoriaus“, - pasiūlė L.Betingis.

N.Cicilionis apie šį sistemos trūkumą taip pat tegalėjo pasakyti, kad tokio atvejo, kai pas studentus į svečius atvažiuotų vienas neįgalusis, dar nebuvo. „Tačiau jeigu taip nutiktų, juk yra durys. Jos atidaromos, kai reikia įnešti baldus ar panašiais atvejais. Reikia tik paskambinti budėtojui", - aiškino jis.

Naujos sistemos įrengimas viename bendrabutyje kainavo 30 tūkst. Lt. Šiais metais  planuojama įrengti tokias sistemas kituose 16-os aukščių Saulėtekio bendrabučiuose. Vėliau, kai atsiras lėšų, jos bus ir 5-ių aukštų bendrabučiuose, vadinamojoje „Kamčiatkoje".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų