Pereiti į pagrindinį turinį

Viešųjųjų pirkimų įkaitai – neįgalūs vaikai

2009-10-27 09:12
Išeitis: kol radiatoriai keičiami, mokytojai klases šildo elektriniais šildytuvais.
Išeitis: kol radiatoriai keičiami, mokytojai klases šildo elektriniais šildytuvais. / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Dėl stringančių viešųjų pirkimų procedūrų protinę negalią turinčių vaikų ugdymo įstaigoje šildymo sistema pradėta renovuoti tik rudenį.

Užstrigo teismuose

"Dirbame karo lauko sąlygomis, bet džiaugiamės, kad pastatas tvarkomas ir bus daug gražesnis bei šiltesnis", – pripažino Kauno apskrities 1-osios specialiosios internatinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Loreta Navalinskienė.

Mokykla gavo 2,21 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūros fondų pastatui apšiltinti, grindims ir stogui pakeisti bei visai šildymo sistemai renovuoti. Nors apie skirtą finansavimą žinota dar 2008-ųjų pabaigoje, darbai prasidėjo praėjusį mėnesį. "Užsitęsė viešųjų pirkimų procedūros. Dabar nei vienas toks paslaugų pirkimas neapsieina be pretenzijų", – tikino mokyklos direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Juozas Jurgaitis. Pasak L.Navalinskienės, teisminiai procesai ir dabar dar nėra pasibaigę.

J.Jurgaitis pripažino, kad šildymą buvo įmanoma paleisti tebesant senajai sistemai. "Kitos mokyklos irgi dar nešildomos. Dėl kelių dienų paleisti šildymą, o paskui per atostogas vėl visą sistemą išleisti būtų dideli nuostoliai", – teisinosi ūkvedys.

Šildosi prie orkaitės

Atvėsus orams, 165 protinę negalią turintys vaikai mokėsi nešildomoje mokykloje. Apie šešiasdešimt likimo nuskriaustų vaikų iš visos Kauno apskrities čia laiką leidžia nuo pirmadienio iki penktadienio, nes tėvai negali jų vežioti į mokyklą kasdien.

Pedagogų teigimu, kol mokykla nešildoma, dauguma tėvų nepalieka vaikų nakvoti. Gyvenantiesiems čia visą savaitę naktį duodamos kelios antklodės. Vakare auklėtojos miegamuosius pašildo elektriniais šildymo prietaisais. Jais šildomos ir klasės, kuriuose vaikai mokosi.

Buities kultūros klasėje du berniukai sėdėjo su striukėmis ir laukė, kada orkaitėje iškeps jų pačių paruoštos bulvės su dešra. "Klasė pašyla nuo orkaitės", – sakė vaikų mokytoja, nors patalpa jaukumu nedvelkė. Kitoje klasėje ką tik iš kiemo grįžę vaikai nesiskundė, kad šalta, bet striukių nusivilkti neskubėjo. Šią savaitę mokinukai atostogauja, o mokyklos administracija žada, kad lapkričio 2-ąją vaikai grįš jau į šildomas klases.

Džiaugiasi remontu

Direktorės pavaduotoja teigė, rugsėjo 1-ąją vaikų tėvai buvo informuoti, kad mokykloje vyks remontas ir šildymo sezonas prasidės vėliau. "Kai kurie tėveliai patys atnešė elektrinių šildymo prietaisų", – tikino klasėje su vaikais dirbusi mokytoja.

"Šiemet spalį peršalimo ligomis sergama kaip niekad mažai. Penki vaikai sirgo nosiaryklės, vienas – ausų uždegimu", – medicininį žurnalą rodė mokyklos vaikų gydytoja Janina Palaimienė.

Šiuo metu šiltinamos išorinės mokyklos sienos, kai kuriose patalpose keičiamos grindys, vamzdžiai, radiatoriai. Kalbinti pedagogai džiaugiasi, kad kai kurios higienos patalpos jau moderniai suremontuotos, o sutvarkius visą pastatą pagerės sąlygos tiek vaikams, tiek darbuotojams. "Kai bus suremontuota, gražu ir šilta, pakviesime į svečius", – žadėjo pedagogės.


Teismuose daugėja skundų

"Vis populiarėja lietuviškas paprotys – jeigu ne man, tai ir ne kitam", – šyptelėjo savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas.

Pastaruoju metu vos vienas kitas viešųjų pirkimų konkursas vyksta sklandžiai. Dažniausiai konkurso nelaimėjusios įmonės laimėtoją skundžia teismui ir stabdo visą procedūrą. "Įmonės dempinguoja kainas, kad tik gautų objektą už bet kokią kainą. Konkursuose dalyvauja labai daug dalyvių. Tai rodo, kad trūksta objektų ir darbų", – priežastis vardijo V.Gudėnas. Į teismus verslininkai kreipiasi skųsdami ir nedidelės vertės konkursus.

Viešųjų pirkimų įstatymas numato galimybę konkurso dalyvį skųsti teismui. Pasak V.Gudėno, įmonės pastaruoju metu vis dažniau naudojasi šia galimybe. "Neretai imamasi ir griežčiausių laikinųjų apribojimo priemonių, kuomet negali net piršto pajudinti. Tada viskas sustoja", – sakė administracijos direktorius. Jis įžvelgia, kad kartais tai gali būti daroma specialiai, konkurentams užsakius.

Savivaldybės administracijos vadovo manymu, dėl to labiausiai kenčia miestas ir jo gyventojai, nes nepadaromi darbai. Jeigu teisminiai ginčai užtrunka, prarandamas ir finansavimas. "Jeigu per projektus gautas finansavimas nepanaudojamas per finansinius metus, projektas stabdomas, o finansavimas prarandamas", – liūdną scenarijų piešė V.Gudėnas. Anot jo, tokia kai kurių konkursų baigtis savivaldybėje prognozuojama ir šiemet.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų