Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus savivaldybė ima "greitąją" paskolą

2010-09-03 05:20
Įkliuvo: Vilniaus savivaldybei teks smarkiau susiveržti diržą, mat į biudžetą surinkta 46 mln. litų mažiau nei planuota.
Įkliuvo: Vilniaus savivaldybei teks smarkiau susiveržti diržą, mat į biudžetą surinkta 46 mln. litų mažiau nei planuota. / Roko Medonio (Fotodiena) nuotr.

Galų nesudurianti sostinės savivaldybė iš Finansų ministerijos skolinasi 40 mln. litų. Šią paskolą reikės grąžinti labai greitai – iki metų pabaigos.

"Sakykime taip: susidūrėme su laikinu lėšų trūkumu savivaldybės funkcijoms vykdyti. Dėl to imsime trumpalaikę paskolą", – paklaustas, kam prireikė iš Finansų ministerijos skolintis 40 mln. litų, sakė savivaldybės Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktorius Edmundas Kačkus.

Tiesa, 40 mln. litų nepakaks visai sostinės biudžete atsivėrusiai skylei užlopyti. Šiuo metu į Vilniaus savivaldybės biudžetą surinkta 46 mln. litų mažiau nei planuota.

Savivaldybės vadovai jau yra suplanavę ir tai, kaip bus paskirstyti iš ministerijos gauti 40 mln. litų. 20 mln. litų bus skirta darbo užmokesčiui, 4 mln. litų – socialinio draudimo įmokoms, 11 mln. litų – miesto viešajam ūkiui, 5 mln. litų – socialinėms išmokoms.

Beje, šiemet Vilniaus savivaldybė iš Finansų ministerijos skolinasi nebe pirmą kartą. Anksčiau ministerija Vilniui yra suteikusi 20 mln. litų paskolą.

Rugpjūčio pradžioje savivaldybei teko įkišti ranką ir į nebiudžetinę miesto sąskaitą, iš kurios buvo paimta daugiau kaip 2,3 mln. litų. Ši suma buvo panaudota socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms mokėti.

Pasak E.Kačkaus, bendra Vilniaus savivaldybės skolų suma šiuo metu yra perkopusi 900 mln. litų. "Kai buvo tvirtinamas 2010 m. savivaldybės biudžetas, nuotaikos buvo optimistiškesnės. Šiuo metu, kai paaiškėjo, kad negauname planuotų pajamų, biudžetą tenka balansuoti skolinantis", – aiškino E.Kačkus.

Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos šios paskolos negrąžins, Finansų ministerija turi teisę skolos sumą nuskaityti iš savivaldybei priklausančių pajamų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų