„Kadangi nuo pirminio pranešimo apie planuojamus mitingus keitėsi įvairios detalės, leidimas kol kas neišduotas – sutarta, kad profesinė sąjunga atsiųs savivaldybės administracijai patikslintą pranešimą su sutartomis sąlygomis, kuris bus iškart patvirtintas, išduodant leidimą organizuoti mitingus“, – BNS penktadienį informavo savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.
Anot jo, sutarta, kad mitingai vyktų V. Kudirkos aikštėje (prie Vyriausybės rūmų) kasdien nuo rugsėjo 29 dienos iki spalio 28 dienos. Juose galėtų dalyvauti iki 2 tūkst. žmonių. Anksčiau A. Navicko profsąjunga susirinkimus ketino organizuoti prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Seimo.
Su profesine sąjunga taip pat aptartas planuojamo ėjimo į Vilnių iš įvairių Lietuvos vietų klausimas. Anot savivaldybės atstovo, tai nebus eitynės, dėl kurių reikėtų įvesti eismo ribojimų – visi ėjime dalyvausiantys asmenys turėtų keliauti individualiai, laikantis Kelių eismo taisyklių.
A. Navickas vėliau žurnalistams sakė, kad sąlygos su savivaldybe suderintos, tad pirmadienį profsąjungos mitingui turėtų būti išduotas leidimas. Anot jo, mitingą organizuoti prie Vyriausybės nuspręsta dėl geresnio apšvietimo, saugumo.
„Būti naktį prie Seimo yra sudėtinga, ten nepakankamas apšvietimas, užtikrinti tvarką ir saugumą tiek mokytojų, tiek mokinių būtų sudėtinga. Kudirkos aikštė yra puikiai apšviesta ir ten sutarėme, kad būtų geriausias sprendimas organizuoti mitingą ir piketą“, – sakė profsąjungos vadovas.
Kudirkos aikštė yra puikiai apšviesta ir ten sutarėme, kad būtų geriausias sprendimas organizuoti mitingą ir piketą.
Anot jo, iš įvairių Lietuvos miestų atvykę mokiniai ir mokytojai atvyks prie Vyriausybės, kur bus organizuojamos įvairios diskusijos, edukacinės veiklos, o mokiniams – pilietiškumo, dalykinės pamokos.
Pasak A. Navicko, ketvirtadienį buvo paskelbta registracija į mitingą, pirminiai duomenys, kiek mokytojų jame dalyvaus, kol kas nėra aiškūs.
Jis taip pat pridūrė, kad pedagogams bus sudaryta galimybė nakvoti prie Vyriausybės.
„Mes aptarėme, kad palapinės galės būti statomos ir ten tikrai, turbūt, ypač iš toliau atvykę neturės galimybės kur grįžti ir nakvoti“, – kalbėjo A. Navickas.
Mitingai planuojami LŠDPS keliant reikalavimus, kad pedagogų atlyginimai jau nuo šio rugsėjo būtų didinami 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., klasėse būtų mažinamas mokinių skaičius. Vyriausybė sako nematanti galimybių didinti mokytojų algas dar šiemet, bet numato tai daryti dviem etapais kitąmet. Švietimo, mokslo ir sporto ministers po naujausio derybų etapo pasiūlė algas kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. augimas būtų nuo rugsėjo. Dėl to profsąjungos ir ministerija dar tęsia derybas.
A. Navicko profsąjunga praėjusį penktadienį švietimo įstaigose surengė įspėjamąjį streiką, o rugsėjo pabaigoje, jei nepavyks derybos su ministerija, žada ir tikrąjį.
Streiko galimybės neatmeta ir kita – Lietuvos švietimo ir mokslo – profesinė sąjunga. Jos vadovas Egidijus Milešinas tvirtina, kad ministerijos siūlomas atlyginimų augimas netenkina, anot jo, pedagogų alga nuo sausio turi didėti ne mažiau kaip 10 procentų.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas antradienį per derybas profesinėms sąjungoms pasiūlė atlyginimus pedagogams kitąmet kelti 20,5 procento: nuo sausio – 6 proc., o likusią dalį pridėti rugsėjį. Profsąjungų atstovai su tuo nesutinka, jie reikalauja nuo naujų metų darbo užmokestį didinti svariau.
Vis tik ministras su profsąjungomis sutarė dėl klasių mažinimo nuo kitų metų rugsėjo, paskelbė, jog iki metų pabaigos bus atlikta mokytojų darbo krūvio analizė.
Prie rugsėjo pabaigoje organizuojamo streiko ketina prisidėti ir Lietuvos moksleivių sąjunga.
Naujausi komentarai