Pereiti į pagrindinį turinį

VU – tarp 500 geriausių pasaulio universitetų

2016-09-06 07:00
DMN inf.

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą Lietuvos aukštojo mokslo istorijoje pateko tarp 500 geriausių pasaulio universitetų.

K. Vanago / Fotobanko nuotr.

Oficialiai paskelbtame pasaulio universitetų reitinge „QS World University Rankings 2016–2017“ VU užima rekordinę 481–490 vietą. Praėjusiais metais tame pačiame reitinge VU atiteko 501–550 pozicija.

Istorinis įvertinimas

Pagal bendruosius rodiklius VU išlaiko stabilią pažangą strategiškai svarbiose srityse – VU puikiai įvertintas pagal vienam dėstytojui tenkantį studentų skaičių (217 vieta), aukštą akademinę reputaciją ir reputaciją tarp darbdavių. Pagal pastarąjį rodiklį didžiausias šalies universitetas pakilo net per 44 pozicijas ir užima 352-ąją vietą. Gerėjo ir mokslinės produkcijos duomenys – 2011–2015 m. citavimų skaičius kito daugiau nei trečdaliu – augimas siekė 34,6 proc.

„Tai – išties istorinis įvertinimas, kadangi esame pirmieji šalyje patekę į elitinį pasaulio universitetų penkišimtuką. Toks tarptautinis pripažinimas tik patvirtina, jog pradėti strateginiai pokyčiai prisideda prie iškeltų tikslų įgyvendinimo. Lyderyste šalyje neapsiribojame – mūsų tikslas yra stoti į vieną gretą su geriausiais Europos universitetais, o tam reikės ir mūsų, ir valstybės susitelkimo. Vilniaus universitetas, optimizavęs savo resursus, pademonstravo proveržį, tačiau jei aukštajam mokslui ir stipriausiems šalies universitetams nebus skiriamas deramas dėmesys, esamas pozicijas išlaikyti bus sunku“, – sakė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Rektoriaus teigimu, VU yra pasiruošęs tapti Lietuvai atstovaujančiu aukštojo mokslo ambasadoriumi pasaulyje, yra sukaupęs tam reikalingų žinių bei kompetencijų. „Esame atviri pasidalyti savo žiniomis su Lietuvos institucijomis ir iš esmės prisidėti prie Lietuvos aukštojo mokslo kokybės gerinimo bei teigiamų pokyčių“, – pridūrė aukštosios mokyklos vadovas.

Iš viso reitinge buvo vertinamos keturios Lietuvos aukštojo mokslo institucijos. VU ir toliau išlieka neabejotinas šalies lyderis pagal akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių bei studentų ir dėstytojų santykį.

„QS World University Rankings“ yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas, sudaromas kasmet nuo 2004 m. Šiemet iš viso svarstytos daugiau nei 4 tūkst. universitetų paraiškos, beveik tūkstantis universitetų buvo įvertinti. Galutiniai rezultatai sudaromi vertinant akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykį padaliniuose, citavimo dažnumo indeksą, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių.

VGTU išlaiko stabilias pozicijas

Šiandien paskelbtas tarptautinis universitetų reitingas „2016–2017 QS World University Rankings”. Kaip ir pernai, šiemet tarp geriausių 800 pasaulio universitetų pateko keturios Lietuvos aukštosios mokyklos: Vilniaus universitetas (VU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU),Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno technologijos universitetas (KTU).

Geriausiai iš Lietuvos universitetų įvertintas VU – jis užėmė 401+ vietą. Į 701+ kategoriją jau keletą metų iš eilės patenka dar trys Lietuvos universitetai: VGTU, VDU, KTU. VGTU, vertinant atskirus reitingo rodiklius, užima antrąją vietą Lietuvoje ir yra šalies technologijos universitetų lyderis.

„Vertėtų atkreipti dėmesį, kad į šį tarptautinį QS reitingą patenka tik 4 Lietuvos universitetai. Žinant, kad reitinguojamų pasaulio aukštųjų mokyklų vis daugėja, tvirtos pozicijos tarp geriausių 5 proc. pasaulio universitetų yra geras rezultatas. Egzistuoja daugybė nacionalinių reitingų, tačiau, siekiant patekti tarp lyderiaujančių Europos universitetų, būtent tarptautinius reitingus reikėtų laikyti atskaitos tašku“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

VGTU „QS World University Rankings“ reitinge 401+ vertinimą gavo už reputaciją tarp akademikų, reputaciją tarp darbdavių, pagal studentų bei dėstytojų santykį, pagal užsienio studentų dalį, taip pat užfiksuotas augimas pagal užsienio dėstytojų dalį.

„Aukštasis mokslas tampa vis mažiau ribojamas valstybės sienų, tad tai, jog reitinguose esame taip aukštai vertinami pasauliniu mastu, byloja apie teigiamus mūsų nuolatinio darbo rezultatus. Jau keletą metų iš eilės esami antri tarp Lietuvos universitetų ir puikiai atrodome pasaulio kontekste – tai VGTU yra dar vienas patvirtinimas, kad esame stabilumu pasižyminti bei teisinga linkme einanti aukštoji mokykla. Svarbiu momentu tampa tai, jog šiemet pademonstravome geresnius rodiklius užsienio dėstytojų kategorijoje, dvigubai išaugo ir vertinimo balas užsienio studentų kategorijoje, o labiausiai džiugina viršun šoktelėjęs VGTU reputacijos tarp darbdavių vertinimo balas“, – sako A. Daniūnas.

Viso šiemet įvertinta 916 aukštojo mokslo įstaigų iš beveik 4400, tuo tarpu praėjusiais metais jų buvo 891.

Anksčiau skelbtame tarptautiniame universitetų reitinge „QS World University Rankings by Subject“ VGTU buvo pripažintas geriausiu Baltijos šalių universitetu statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų (angl. k. Engineering – Civil & Structural) kryptyje ir užėmė 101–150 vietą pasauliniame reitinge. Iš visų vertintų 42 krypčių, tokius aukštus rezultatus pasiekė tik VGTU. Vilniaus universitetas šiame reitinge pateko tarp 301–400 geriausiųjų universitetų fizikos ir astronomijos studijų kryptyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų