Trečiadienį Vilniaus universitete (VU) prasideda septintasis Tarptautinis baltistų kongresas – svarbiausias pastarųjų penkerių metų ne tik baltistų, bet ir lituanistų, latvistų, prūsistų mokslo renginys, skirtas baltų kalbų ir jų raštijos tyrimams.
Kongrese pranešimus skaitys per 240 mokslininkų, atstovaujančių Lietuvos ir Latvijos mokslo institucijoms, taip pat atvykusių iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Italijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos, JAV ir kt., pranešė VU.
Kongrese baltų kalbotyros, filologijos ir sociolingvistikos klausimais bus diskutuojama keturiolikoje pačių tyrėjų iniciatyva suorganizuotų teminių sekcijų. Be tradicinės tematikos, skirtos baltų kalbų bei tarmių sandarai, vardynui, tekstams ir kontaktams su kitomis kalbomis, kongreso darbas apims erdvės suvokimo bei raiškos, globalizacijos bei regionalizmo tyrimus, veiks atskira latgalistikos sekcija.
Tarp kviestinių pranešėjų – tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai.
„Į kongresą atvyks užsienio šalių lingvistų, kurie, be kitų kalbų, tiria ir baltų kalbas, mokslininkų, derinančių kelių lingvistikos sričių tyrimo metodus. Taip siekiama, kad Vilniaus universitetas būtų matomas ne tik kaip svarbiausias pasaulio baltistikos tyrimų centras, bet ir lingvistų susitikimo vieta, kur vyksta aukšto lygio mokslinės diskusijos“, – sakė VU Filologijos fakulteto Baltistikos katedros vedėja Daiva Sinkevičiūtė.
Naujausi komentarai