Trečiadienį Vilniuje atidengtas pirmasis kelio stendas, kuriuo vairuotojai bus raginami gerbti kitus eismo dalyvius.
Pirmasis iš penkių tokių informacinių stendų, kurie netrukus atsiras ir kitose Vilniaus vietose, įrengtas V.Kudirkos gatvėje, ant Tauro kalno. Ženklais „Įsijunk šypseną“ bus siekiama priminti vairuotojams laikytis pagarbos kitiems eismo dalyviams.
„Manau, kad šis ženklas paskatins mūsų svečius daugiau šypsotis. Nes kiek begerintumėme kelius, svarbiausia yra mūsų nusiteikimas, - sakė informacinio stendo atidengime pirmadienį dalyvvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas. - Jei įvyksta kažkoks nesusipratimas, vietoje to, kad rodome nepadorius ženklus, arba kažką keikiame, geriau nusišypsome ir atsiprašome, gyvenimas ir nuotaika mieste iškart geresnė. Todėl dėkoju už puikią iniciatyvą ir tikiuosi, kad šis ženklas primins, kad šypsenas reikia įjungti taip pat, kaip ir automobilio šviesas."
Vienas idėjos autorių, akcijos „Nulis pykčio“ ambasadorius Raimondas Geleževičius tvirtino, kad .Vilnius - pirmasis iš didžiųjų Lietuvos miestų, kuriame vairuotojai elgtis atsakingiau kelyje raginami tokiais informaciniais stendais.
„Tikimės, kad tai reikšmingai prisidės prie saugumo Vilniaus keliuose, kad vairuotojai ne tik saugiai atvažiuos į kelionės tikslą, bet atvažiuos ir geriau nusiteikę. Tikimės, kad ženklai atsiras daugelyje labiausiai apkrautų Vilniaus vietų (...). Dar pernai pradėję šią iniciatyvą aiškiai identifikavome, kad Lietuvoje mirčių skaičius keliuose yra reikšmingai didesnis, nei kitose ES valstybėse: daugiu nei 100 žmonių iš 1 mln. gyventojų žūsta kasmet. Tikimės, kad šis skaičius pradės mažėti, kad jau metų pabaigoje galėsime pažiūrėti, kiek ši akcija bei kitos iniciatyvos Lietuvoje lėmė teigiamą pokytį“, - sakė R.Geleževičius.
Jis puoselėja planus įrengti ir daugiau tokių ženklų, akcija bus tęsiama ir toliau stebint „problemines“ miesto vietas, kuriose dėl intensyvesnio ar sudėtingesnio eismo vairuotojai linkę elgtis agresyviau bei rodyti nepagarbą vieni kitiems.
Pirmoji valstybė, kurioje pykčio keliuose problema pripažinta oficialiai ir ją sumanyta spręsti, buvo Jungtinės Amerikos Valstijos, vėliau iniciatyva perėjo ir į kai kurias Europos bei Azijos šalis. Japonijoje pykčio keliuose atpažinimo bei valdymo mokymai yra privalomi siekiant gauti vairuotojo pažymėjimą.
Naujausi komentarai