„Kolegija išeis priimti sprendimo. Atsižvelgiant į tai, kad bylos apimtis yra didžiulė, didelį apeliacinių skundų argumentų ir kontrargumentų kiekį, skunduose keliamų klausimų problematiką, taip pat atostogas, byloje sprendimą skelbsime vėliau, nei įprastai bylose. Mes planuojame paskelbti sprendimą lapkričio 22 dieną, 10 valandą“, – besibaigiant posėdžiui sakė teisėjas Albinas Bielskis.
Jeigu atsitiktų taip, kad verdiktą būtų nuspręsta paskelbti anksčiau ar vėliau, apie tai bus pranešta.
Mes planuojame paskelbti sprendimą lapkričio 22 dieną, 10 valandą.
Apeliacinio teismo verdiktas įsiteisės paskelbimo dieną, tačiau per tris mėnesius dar galės būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Keturių teisėjų kolegija bylą išnagrinėjo per septynis mėnesius – ji buvo pradėta nagrinėti pernai rugsėjį, per tą laiką įvyko apie 30 posėdžių.
Apeliacine tvarka nagrinėjant bylą prokuratūra siekia apkaltinamojo nuosprendžio teisiamiesiems, kuriuos pirmosios instancijos teismas išteisino.
Prokurorai siekia pripažinti buvusį koncerno „MG Baltic“ viceprezidentą Raimondą Kurlianskį kaltu dėl kelių politikų papirkimo ir prekybos poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo ir skirti jam pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę.
Buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui prašoma skirti septynerius metus kalėjimo, uždraudžiant tokį patį laikotarpį eiti renkamas ar skiriamas pareigas viešajame ir privačiame sektoriuje bei konfiskuoti 242 tūkst. eurų, gautų, prokuratūros duomenimis, priėmus kyšį ir neteisėtai praturtėjus.
Šioje baudžiamojoje byloje kaltinimai taip pat pateikti dabar Seimo nario pareigas einančiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui bei dviem buvusiems parlamentarams – Gintarui Steponavičiui ir Šarūnui Gustainiui.
Jie, išskyrus G. Steponavičių, kaltinami įvairia forma gavę kyšių iš „MG Baltic“ atstovų už koncernui naudingų politinių sprendimų Seime priėmimą. G. Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu nesant kyšininkavimo požymių.
Buvusiam „darbiečiui“, Seimo nariui V. Gapšiui prašoma skirti pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmę, valstybės naudai išieškoti 27 tūkst. eurų, gautus kaip kyšiai, ir septyneriems atimti teisę eiti pareigas viešajame ir privačiame sektoriuje.
V. Gapšys: mano veikla buvo dirbtinai kriminalizuota
Ketvirtadienį, baigiant nagrinėti bylą, V. Gapšiui buvo suteikta paskutiniojo žodžio teisė. Kiti išteisintieji pasisakė anksčiau.
„Teisėsauga kažkodėl buvo nusprendusi kriminalizuoti vos ne visų tuomet veikusių partijų bendravimą, tiesa, taip ir nepaaiškėjo, kodėl vieni tapo kaltinamaisiais“, – teisme sakė politikas.
„Aš dirbau Seimo nario darbą ir atlikau savo darbą ir funkcijas. (...) Ar tikrai nusikaltimas klausti, ar toks nutarimas yra darbotvarkėje? Nesiekiau jokios naudos už savo kaip Seimo nario darbą kalbėdamas su Raimondu Kurlianskiu. Visuose kaltinimuose viskas dirbtinai verčiama nusikaltimu, nėra mano prašymo, kad aš už kokius nors veiksmus prašyčiau pinigų, kyšių negavau, man jų niekas nesiūlė“, – per posėdį sakė V. Gapšys.
Jis taip pat priminė, kad dešimtys teisme apklaustų politikų nematė nieko blogo, kad verslas kalbasi su politikais.
„Mes turime klausyti visų nuomones, politikų darbas yra bendrauti, neretai mes būname mediatoriai tarp institucijų“, – sakė Seimo narys.
Jis prašė Apeliacinio teismo atidžiai vertinti prokuroro teiginius.
Eksparlamentarui Š. Gustainiui pasiūlyta skirti daugiau nei 28 tūkst. eurų baudą, išieškoti dar 8,7 tūkst. eurų kaip netiesiogiai gautą kyšį, bei atimti teisę eiti pareigas viešajame ar privačiame sektoriuje penkerius metus.
Kitam buvusiam liberalui ir Seimo nariui G. Steponavičiui prašoma skirti beveik 17 tūkst. eurų baudą ir uždrausti eiti pareigas septynerius metus.
Koncernui „MG Grupė“ kaip juridiniam asmeniui prašoma skirti maždaug 1,5 mln. eurų dydžio baudą, Liberalų sąjūdžiui – apie 565 tūkst. eurų baudą, Darbo partijai – beveik 373 tūkst. eurų baudą.
Vilniaus apygardos teismas visus kaltinamuosius pernai balandžio 19 dieną išteisino kaip nepadariusius veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.
Teismas patvirtino E. Masiulio ir R. Kurlianskio versiją, kad 2016 metais politikui degtinės butelio dėžutėje perduoti 90 tūkst. eurų buvo paskola, o ne kyšis.
E. Masiulis sakė, kad pinigus iš R. Kurlianskio skolinosi investicijoms į nekilnojamąjį turtą, o R. Kurlianskis teigė rėmęs liberalo politinę veiklą, nes šis jam patiko.
Apeliacinis teismas „MG Grupės“ byloje iš viso nagrinėjo keturis skundus. Visus kaltinamuosius išteisinusį pirmos instancijos teismo nuosprendį be Justo Lauciaus apskundė E. Masiulio gynėjas, du skundus pateikė R. Kurlianskio advokatai.
Išteisintieji prašo teismo netinkamais pripažinti žvalgybos surinktus duomenis.
Naujausi komentarai