Prokuroras Justas Laucius teisme klausė, kodėl E. Masiulis pristatė R. Kurlianskiui Liberalų sąjūdžio kandidatus į Ministrų Kabinetą.
„Dėl spalio 21 dienos susitikimo su R. Kurlianskiu protokole fiksuota, kad R. Kurlianskiui ir Romanui Raulynaičiui pateikėte ir aptarėte Ministrų kabinetą bei atskiras kandidatūras. Dėl kokių priežasčių derinote šias pavardes su R. Kurlianskiu?“ – klausė prokuroras.
E. Masiulis sakė, kad tuo metu žiniasklaidoje buvo daug diskusijų dėl galimo Ministrų kabineto. Anot jo, daugelis asmenų jo klausė apie galimas ministrų kandidatūras. E. Masiulio teigimu, jis nederino jokių ministrų kandidatūrų su R. Kurlianskiu, o jas tik pristatė.
„Kategoriškai neigiu, kad tai buvo derinimo procedūra, tai vyko aktualijos aptarimas. Artėjo Liberalų sąjūdžio suvažiavimas ir turėjome aptarti šešėlinės Vyriausybės kandidatūras, jos buvo jau aptarinėjamos ir žiniasklaidoje“, – sakė E. Masiulis
„Kaip ir minėjau, su R. Kurlianskiu ir prieš tai kalbėjomės apie Liberalų sąjūdį ir politines aktualijas. Normalu, kad ir Liberalų sąjūdžio aktualijas jam pristačiau. Tomis dienomis buvo daug besidominčių iš verslo sričių, kurie taip pat klausė, kas bus finansų ministras ar vidaus reikalų ministras. Tai buvo tema, kuria aš susilaukdavau daugiausia klausimų iš įvairiausių pašnekovų“, – teigė E. Masiulis.
Kategoriškai neigiu, kad tai buvo derinimo procedūra, tai vyko aktualijos aptarimas.
Prokuroras taip pat klausė, ar R. Kurlianskis suorganizavo E. Masiulio dalyvavimą laidoje „Alfa savaitė“.
Teisėsauga įtaria, kad viena iš kyšio formų E. Masiuliui buvo interviu su Tomu Dapkumi laidoje „Alfa savaitė“. Tuo metu vyko Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimai, kuriuose konkuravo E. Masiulis ir buvęs europarlamentaras Antanas Guoga. Teisėsauga įtaria, kad laidoje buvo teigiamai nušviesta E. Masiulio veikla bei sudarytos galimybės kritikuoti oponentus.
E. Masiulis tikino, kad R. Kurlianskis neorganizavo jo pasirodymo laidoje. Anot E. Masiulio, patiems laidos rengėjams buvo aktualu, kad jis dalyvautų laidoje, nes artėjo Liberalų sąjūdžio suvažiavimas.
E. Masiulis: spaudimo dėl Š. Gustainio pataisų frakcijai nedariau
Prokuroras taip pat klausė, ar E. Masiulis liepė LS frakcijai 2015 metais palaikyti Šarūno Gustainio, įsregistruotą Vartojimo kredito įstatymo pataisą.
„Prašymo nebuvo, nieko aš neperdaviau ir jokiais nei teisėtais, nei neteisėtais būdais jokio spaudimo, įtakos frakcijai nedariau. Tai labai aiškiai patvirtino ir Seimo 2012 m. – 2016 m. frakcijos atstovai, iškviesti liudyti teisme“, – sakė E. Masiulis.
„2015 m. lapkričio mėnesį vedėte LS Seimo frakcijos posėdį, kuriame buvo aptariama plenarinio posėdžio darbotvarkė. Kokį pasiūlymą pateikėte LS nariams balsuojant dėl Š. Gustainio pateiktos Vartojimo kredito įstatymo projekto aštunto straipsnio pataisos?“, – klausė J. Laucius.
Prašymo nebuvo, nieko aš neperdaviau ir jokiais nei teisėtais, nei neteisėtais būdais jokio spaudimo, įtakos frakcijai nedariau.
„Visi pasiūlymai, išskyrus su labai retomis išimtimis, buvo palaikomi frakcijos per daug nediskutuojant vien dėl solidarumo palaikant vienas kitą ir įprastai nebuvo kažkokių didelių ginčų. Nebent tie pasiūlymai labai griežtai prieštarautų LS vertybiniams, programiniams dalykams. Tai lygiai taip pat dėl Š. Gustainio pataisos. Kadangi laikas buvo labai intensyvus ir mes turėjome suspėti aptarti visus klausimus, automatiškai buvo siūloma palaikyti Š. Gustainio pasiūlymą, kadangi tai mūsų frakcijos narys. Jis teikė ir dirbo Ekonomikos komitete, buvo įsigilinęs į šią temą, tai didelių prieštaravimų dėl to nebuvo iš frakcijos narių. Dėl viso įstatymo mes balsavome laisvai, nepaisant to, ar Š. Gustainio pataisa bus, ar nebus priimta“, – sakė E. Masiulis.
Teisėsauga įtaria, kad 2015 metais Š. Gustainis Vartojimo kredito įstatymo pataisą gavo iš buvusio ,,MG Baltic" viceprezidento R. Kurlianskio. Už naudingų sprendimų priėmimą Seime, įtariama, Š. Gustainis paėmė daugiau nei 8 tūkstančių eurų kyšį. Šią paramą jis gavo per viešąją įstaigą „Taikomosios politikos institutas“.
„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.
Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio tarybos narys Š. Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys – daugiau nei 27 tūkst. eurų. Seimo narys G. Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.
Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.
Naujausi komentarai