Į teismo posėdį atvykęs G. Landsbergis patvirtino pažįstantis R. Kurlianskį, taip pat byloje kaltinamus politikus, išskyrus Šarūną Gustainį.
„Aš turėjau tris susitikimus su ponu Kurlianskiu“, – teismui teigė politikas.
Pasak G. Landsbergio, pirmas susitikimas įvyko 2015 metų pavasarį, kai jis buvo išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininku.
Parlamentaro teigimu, susipažįstant su R. Kurlianskiu tarp3ininkavo viešųjų ryšių specialistas Mykolas Katkus, bet susitikime jis nedalyvavo.
G. Landsbergio pokalbis su R. Kurlianskiu įvyko jo kabinete „MG Baltic“ būstinėje Vilniuje.
„Tai nebuvo draugiškas susitikimas. Man rodos, kad galėjau susidaryti įspūdį, kad pono Kurlianskio nuomonė apie mane nebuvo pozityvi“, – kalbėjo politikas.
Jis teigė negalintis tiksliai nusakyti, kodėl susitikimas nebuvo malonus: „Jeigu mėginčiau dabar atkurti jums žodyną, (...) tai nebūtų tikslu todėl, kad aš neturiu įrašo to pokalbio“.
Seimo narys tvirtino, kad šio susitikimo metu jokių lūkesčių neturėjo, o pokalbio detalių sakė neatsimenantis.
Tvirtina sumokėjęs už pietus
Jo teigimu, kitas susitikimas restorane įvyko 2015 metais, jame dar kaip koncerno atstovas dalyvavo valdybos narys, teisininkas Romanas Raulynaitis.
Tai nebuvo draugiškas susitikimas. Man rodos, kad galėjau susidaryti įspūdį, kad pono Kurlianskio nuomonė apie mane nebuvo pozityvi.
„Ir tada, ir dabar susitinku su tais žmonėmis, jeigu aš manau, kad tai yra įdomu, reikalinga, neperžengiant etikos ir įstatymų ribų“, – tvirtino G. Landsbergis.
Politikas teigė, kad per susitikimą aptartos politinės aktualijos.
„Gal jūs pasakykite galų gale, kas mokėjo už tuos pietus?“ – replikavo R. Kurlianskis.
„Aš mokėjau“, – jam atsakė G. Landsbergis.
Pasak politiko, trečias susitikimas su R. Kurlianskiu įvyko 2016 metais, artėjant Seimo rinkimams.
G. Landsbergis teigė, kad tada susitiko su daugelio žiniasklaidos priemonių atstovais ir pristatė jiems konservatorių rinkimų programą.
„Susitikimų turėjo būti daugiau nei dešimt“, – tvirtino konservatorių lyderis.
Parlamentaras teigimu, trečio susitikimo metu R. Kurlianskis pareiškė, kad koncernas turi galimybių paremti partiją, tačiau to jis griežtai atsisakė.
G. Landsbergis teigė per šį susitikimą pareiškęs, kad žiniasklaidos priemonės turi būti objektyvios.
„Tai buvo iš pokalbio išėjusi abstrakti mintis. Tai nebuvo jokiu būdu implikuojama, kaip prašymas“, – sakė Seimo narys.
Paramos atsisakė
Politinės korupcijos byloje teisiamas buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis ketvirtadienį patvirtino, kad prieš kelerius metus užsiminė apie finansinę paramą konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui, bet šis jos atsisakęs.
„Kad koncernas galėtų skirti paramą, nepasiūliau, o, kaip fizinis asmuo, jau esu minėjęs, kad galiu remti 30 – 40 tūkst. eurų, tiek mano pajamos leidžia. Aš nepasiūliau, bet pasakiau, kad jeigu reikės, galiu. Bet jis atsisakė“, – žurnalistams Vilniaus apygardos teisme sakė R. Kurlianskis, įpusėjus konservatorių lyderio apklausai.
Jis tvirtino paramą pasiūlęs, nes „partijos yra demokratijos garantas“.
„Šiaip verslininkai yra dešinieji savo matymu. Paprastai dešinieji galvoja apie verslą, kuria jam normalias veikimui sąlygas. Tai natūralus požiūris“, – kalbėjo verslininkas.
Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas tvirtino, kad iš pradžių G. Landsbergiui nesimpatizavo, bet nuomonė pasikeitė po jų susitikimo 2015 metais.
„Aš manau, kad jis yra labai perspektyvus politikas. (...) Aš gi kalbėjau su žmogumi, mačiau, kaip jis galvoja, ir pakeičiau nuomonę“, – teigė R. Kurlianskis.
A. Zuoko apklausa nukelta į sausį
Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas penktadienį nusprendė atidėti buvusio Vilniaus mero, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininko apklausą.
Tai nuspręsta padaryti užsitęsus konservatorių lyderio G. Landsbergio apklausai.
A. Zuokas į teismą bus kviečiamas atvykti sausio 9 dieną.
Politinės korupcijos byloje buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių ir kitiems politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.
Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas kaltinamas davęs kyšių ir kitiems politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.
Byloje be R. Kurlianskio ir V. Gapšio korupcija kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.
Kaltinimai oficialiai pateikti ir Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.
Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.
Naujausi komentarai