Juos kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Justas Laucius perdavė teismui, R. Kurlianskiui ir buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui nesutikus atsakyti į tai, ko klausė, bet užsiminus, kad atsakytų į teismo klausimus.
„Buvo gautas prokuroro prašymas dėl klausimų R. Kurlianskiui. (..). Raštas užregistruotas teismo raštinėje, susipažinkit, kitame posėdyje atsakysite“, – ankstesniame teismo posėdyje pareiškė teisėjas Albinas Bielskis.
Kai kurie klausimai susiję su tarnybų slapta užfiksuotu R. Kurlianskio ir tuometinio Mokesčių inspekcijos vadovo Dainoro Bradausko susitikimu Vilniaus kavinėje.
Kitame posėdyje paaiškinimus turėtų duoti ir išteisintas parlamentaras Vytautas Gapšys.
Apeliacinis teismas „MG grupės“ byloje nagrinėja keturis skundus – visus kaltinamuosius išteisinusį nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius, du skundus pateikė R. Kurlianskio advokatai, nuosprendį apskundė ir buvusio liberalų lyderio E. Masiulio advokatas.
Prokuratūra siekia pripažinti, kad R. Kurlianskis kaltas kelių politikų papirkimu ir prekyba poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo.
Kyšininkavimu byloje kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.
Kaltinti, tačiau pirmos instancijos teisme išteisinti ir juridiniai asmenys: „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.
Vilniaus apygardos teismas visus kaltinamuosius pernai balandį išteisino kaip nepadariusius veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.
Teismas patvirtino E. Masiulio ir R. Kurlianskio versiją, kad 2016 metais politikui degtinės butelio dėžutėje perduoti 90 tūkst. eurų buvo paskola, o ne kyšis.
E. Masiulis sakė, kad pinigus iš R. Kurlianskio skolinosi investicijoms į nekilnojamąjį turtą, o R. Kurlianskis teigė rėmęs liberalo politinę veiklą, nes šis jam patiko.
Naujausi komentarai