Pereiti į pagrindinį turinį

Neapsigaukite: policininkais apsimetę sukčiai tikrina eurus

2015-01-21 09:40
BNS inf.
Neapsigaukite: policininkais apsimetę sukčiai tikrina eurus
Neapsigaukite: policininkais apsimetę sukčiai tikrina eurus / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Įvedus eurą ir pasipylus pranešimams apie padirbtus eurus, tuo pradeda naudotis ir sukčiai. Praėjusią savaitę vilnietė neteko 200 eurų, kai jos turimų kupiūrų atvyko patikrinti apsimetėlis policininkas.

Sausio 16 dieną, apie 14.50 val., 69-erių moteriai į fiksuoto ryšio namų telefoną paskambinęs nepažįstamas vyras prisistatė policijos pareigūnu Marjanu Baranausku ir pranešė, kad prekybos centre ji atsiskaitė padirbta 10 eurų kupiūra. „Pareigūnas“ pasiteiravo, ar moteris namuose turi grynųjų pinigų. Šiai atsakius, kad namuose turi 50 eurų kupiūrą, skambinusysis paaiškino, kad ir šie pinigai gali būti padirbti, todėl atvyks jų patikrinti į namus.

Netrukus atvykęs nepažįstamasis parodė moteriai tariamą policijos pareigūno pažymėjimą. Užėjęs į butą, jis apžiūrėjo moters jam pateiktas keturias kupiūras po 50 eurų, o po to, pasakęs, kad kupiūros suklastotos, nes per trumpas serijos numeris, pasisiūlė nuvežti moterį  į policijos komisariatą.

Vyras, kartu su moterimi įsėdę į juodos spalvos automobilį, kuriame buvo dar vienas vyras, važiavo į tariamą policijos komisariatą. Pakeliui moteris suprato, kad yra apgauta, tačiau ją vežusiems vyrams atidavė keturias kupiūras po 50 eurų, trečiadienį pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Vilniaus miesto ketvirtajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Vien sausio 16 dieną į Vilniaus policiją kreipėsi iš viso keturi asmenys, pranešę apie jiems skambinusius sukčius, apsimetusius policininkais, neva tiriančiais eurų padirbimo atvejus.

Dviem atvejais sukčiai aiškino, kad į apyvartą yra patekę daug padirbtų eurų, todėl būtina leisti „pareigūnams“ atvykti į namus ir patikrinti turimus grynuosius. Dar dviem atvejais pranešta, kad turima filmuotos medžiagos ar kitų įrodymų, kad telefonu atsiliepęs žmogus banke ar parduotuvėje atsiskaitė padirbtais stambaus nominalo banknotais, todėl jam būtina sėsti į tuoj atvyksiantį automobilį ir vykti į policijos komisariatą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų