Pereiti į pagrindinį turinį

Prokurorams trūko kantrybė: kovinio sporto atstovą A. Misiūną prašo suimti trims mėnesiams

2023-11-15 15:04

Prokurorai kaltinamąjį riaušių prie Seimo byloje kovinio sporto atstovą Arnoldą Misiūną prašo suimti 3 mėnesių laikotarpiui. Toks prašymas teismui trečiadienį pateiktas, atsižvelgiant į tai, kad kaltinamasis praleido 8 iš 12 vykusių posėdžių byloje, policijos pareigūnai jo neranda nurodytu adresu.

Prokurorams trūko kantrybė: kovinio sporto atstovą A. Misiūną prašo suimti trims mėnesiams
Prokurorams trūko kantrybė: kovinio sporto atstovą A. Misiūną prašo suimti trims mėnesiams / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas, tęsdamas 2021 m. riaušių prie Seimo bylos nagrinėjimą, trečiadienį po pietų sprendė klausimą dėl kaltinamiesiems A. Misiūno ir Vadimo Jalago kardomųjų priemonių taikymo.

Kaip nurodė bylą nagrinėjantis teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis, tiek A. Misiūnui, tiek ir V. Jalago paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir periodinis registravimasis policijos įstaigoje. Teisėjo teigimu, gauta informacija, kad asmenys nesilaiko kardomųjų priemonių, taip pat yra be priežasties praleidę ne vieną teismo posėdį.Teismo duomenimis, A. Misiūnas yra praleidęs 8 iš 12, o V. Jalago – 6 iš 12 įvykusių teismo posėdžių.

J. Jaglinskis, kalbėdamas apie A. Misiūną, tikino, kad jį į teismo posėdį pavyko policijos pareigūnams atvesdinti tik iš antro karto, mat pirmuoju bandymu kaltinamojo nepavyko rasti nurodytu adresu Klaipėdoje. Vėliau, pasak teisėjo, A. Misiūną pavyko rasti, tik susisiekus su jo drauge, jis rastas kitu adresu.

Pats A. Misiūnas teisme sakė, kad ne visada būna namuose, būtent policijai nurodytu adresu.

„Naujakiemio gatvėje gyvena mano močiutė“, – kitą adresą, kuriame policija ieškojo kaltinamojo, įvardijo A. Misiūnas.

„Ką aš turiu dabar sėdėti namuose ir laukti, kol policija atvažiuos?“ – stebėjosi vyras.

Jis taip pat teigė, kad periodiškai policijoje nesiregistruoja, nors būtent tokia kardomoji priemonė jam galioja.

A. Misiūnas, paklaustas, kodėl ignoruoja teismo posėdžius, juose nesilanko, teigė, jog ne visada galėjęs į juos atvykti.

Ką aš turiu dabar sėdėti namuose ir laukti, kol policija atvažiuos?

„Vieną kartą padangą man nuleido. (...) Teismas neleido nuotoliniu būdu dalyvauti posėdžiuose“, – kalbėjo kaltinamasis. 

Anot teismo, gauta informacijos, kad kardomąsias priemones galimai pažeidinėja ir V. Jalago.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Remigijus Matevičius teisme sakė, kad tiek V. Jalago, tiek A. Misiūnas, neatvykdami į teismo posėdžius, pažeisdami jiems skirtas kardomąsias priemones, tiesiog ignoruoja teismą, trukdo vykdyti teisingumą.

Tiek V. Jalago, tiek A. Misiūnas nesiteikia atvykti į teismą, ignoruoja teismą. (...) Siūlome skirti V. Jalago suėmimą už akių, o A. Misiūnui skirti suėmimą trims mėnesiams. (...) A. Misiūnas yra linkęs nusikalsti, jis yra nuteistas dėl ginkluoto apiplėšimo. Akivaizdu, kad nebuvo pasimokyta iš anksčiau padarytų klaidų“, – aiškino prokuroras. 

A. Misiūnas, reaguodamas į tokį siūlymą, prašė jam suėmimo netaikyti. Jis pažymėjo esantis profesionalus sportininkas ir, anot jo, laisvės netekimas jam gali sugriauti kovotojo karjerą.

„Esu profesionalus sportininkas, iš to gyvenu. Man suėmimas viską sugadintų“, – dėstė vyras.

Vilniaus miesto apylinkės teismas sprendimą dėl kardomųjų priemonių V. Jalago ir A. Misiūnui keitimo skelbs kitą savaitę, lapkričio 22 d.

Kaltinimai pateikti 87 asmenims

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas A. Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų