Kaltinamosios gynėjas prašo ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
„Aš esu daug gerų darbų padariusi. O įvyko baisus dalykas“, – prieš teismo posėdį sakė D. Urbanavičienė.
Į teismą buvusi kultūros viceministrė atvyko lydima motinos, kuri ketina laiduoti už dukrą.
Baigiamojoje kalboje prokurorė neprieštaravo D. Urbanavičienės atleidimui nuo baudžiamosios atsakomybės pagal motinos laidavimą ir pasiūlė iš kaltinamosios atimti teisę vairuoti pusantrų metų bei išieškoti konfiskuotino automobilio vertę.
Advokatas Edmundas Mikučiauskas prašė iš konfiskuotino automobilio vertės minusuoti lizingui dar neišmokėtą sumą – beveik 4 tūkst. eurų. Gynėjas prašė teismo atsižvelgti į tai, kad kaltinamoji dabar dirba pedagoginį darbą, jos pajamos mažos, gyvena iš santaupų.
Savo sprendimą teismas skelbs kovo 6 dieną.
Kaip anksčiau skelbė BNS, praėjusių metų gruodžio 19-osios vakarą, apie 22 val., Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, D. Urbanavičienės vairuojamas BMW kliudė stovintį automobilį „Ford“. Avarijos kaltininkei buvo nustatytas 1,95 promilės girtumas.
Advokatas paprašė bylą nagrinėti uždaruose posėdžiuose. Prašymą jis grindė tuo, kad sprendžiant laidavimo klausimą būtų atskleista informacija apie privatų kaltinamosios ir laiduotojos gyvenimą.
Vis tik teisėjas Pavelas Kujalis nusprendė advokato prašymo netenkinti.
Apklausiama teisme kaltinamoji savo kaltę pripažino.
„Jaučiuosi labai blogai, labai gailiuosi“, – sakė D. Urbanavičienė.
Moteris tvirtino, kad jai po 18 metų intensyvaus darbo buvo perdegimo sindromas, gydytojai liepė keisti gyvenimo būdą, todėl ji nusprendė grįžti į akademinę visuomenę.
Pasibaigus viceministrės kadencijai, ji teigė atsipalaidavusi. Gruodžio 19 dieną buvo bibliotekoje, grįždama namo nusipirko mėgstamo sūrio ir balto vyno. Vakarodama išgėrė minėtą vyno butelį, o paskui praalko ir nuvažiavo į netoliese esančią piceriją. Jautėsi gerai, nemanė, kad yra girta.
Išvažiuodama iš aikštelės prie picerijos D. Urbanavičienė kliudė kitą mašiną.
„Mane ištiko šokas, suvokiau, ką padariau. Sutikau, kad būtų iškviesta policija“, – sakė kaltinamoji.
Policija atvažiavo maždaug po valandos ir nustatė jai beveik dviejų promilių girtumą.
Moteris sakė, kad negali sau atleisti, jai tai didžiulė pamoka, tai daugiau niekada nepasikartos. Ji sakė alkoholį vartojanti saikingai.
D. Urbanavičienė vairavo bankui priklausantį lizinginį BMW, dabar kainuojantį apie 13 700 eurų. Teisėjui priminus, kad tokiose bylose konfiskuojami automobiliai arba išieškoma jų vertė, kaltinamoji sakė, kad jai tai bus sunku finansiškai.
Kaltinamosios mama, paklausta teisėjo, kaip dukra vertina savo poelgį, atsakė, kad „žiauriai kritiškai“.
D. Urbanavičienė kultūros viceministre buvo nuo 2021 metų sausio 5 dienos iki 2024 metų gruodžio 12 dienos. Prieš tai ji aštuonerius metus buvo Lietuvos kultūros tarybos pirmininke. 2011-2014 metais D. Urbanavičienė buvo Vilniaus mesto savivaldybės tarybos nare.
(be temos)
(be temos)