Klaipėdietė Gabija papasakojo apie situaciją, kurią stebėjo vienoje uostamiesčio parduotuvėje. Šalia apsipirkinėjęs asmuo vienas prekes dėjo į krepšelį, o dalį jų – į kišenę.
„Pastebėjau vyrą, kuris rinkosi prekes, bet ne visas jas dėjo į pirkinių krepšelį. Mėsą ir kitus brangesnius produktus asmuo slaptai bandė kišti į kišenes. Tačiau bandydamas atsiskaityti savitarnos kasoje buvo sučiuptas. Manyčiau, kad jis pasisavino prekių už maždaug porą dešimčių eurų, jas vėliau grąžino, veikiausiai jam buvo iškviesta policija, gavo administracinę nuobaudą, bet kas užtikrins, kad jis taip nebedarys? Man tokios situacijos atrodo beviltiškos“, – teigė mergina.
Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė pabrėžė, jog su vagystėmis parduotuvėse susiduriama kiekvieną dieną.
„Apie visas vagystes pranešame policijai. Kovodami su vagystėmis naudojame visas mums prieinamas priemones – elektroninę prekių apsaugą, vaizdo stebėjimo sistemas, taip pat labai svarbus vaidmuo tenka parduotuvių ir apsaugos darbuotojams, jie stebi kišenvagius, juos sulaiko. Susigrąžinus prekes ir esant galimybei, jos grąžinamos į prekybą“, – aiškino G. Kitovė.
Vagių padarinių vertė varijuoja nuo vos kelių eurų iki ženkliai didesnių sumų, kurios gali užtraukti net ir baudžiamąją atsakomybę. Pasak komunikacijos vadovės, yra asmenų, kurie kas kartą vėl daro tą patį.
„Turime asmenų, kurie sugrįžta vėl ir vėl, juos įsimena ir mūsų apsaugos darbuotojai. Nepriklausomai nuo situacijos aplinkybių, visuomet elgiamės taip pat – kreipiamės į pareigūnus“, – pabrėžė G. Kitovė.
(be temos)