Išaugo paklausa Europoje
M. Tilmanto teigimu, jau kurį laiką tiekėjai siunčia signalus dėl pieno produktų brangimo. Iki šiol didžiausią įtaką tam turėjo energijos ir ūkininkų naudojamų trąšų kainų augimas pernai, kurį iš dalies nulėmė karas Ukrainoje. Tačiau pastaruoju metu prisidėjo ir tokie veiksniai kaip pieno primilžių mažėjimas Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Airijoje, Olandijoje bei kai kuriose kitose Europos šalyse ir dėl to išaugusi pieno žaliavos paklausa.
„Dėl išaugusios paklausos brangsta pieno milteliai ir pieno riebalai, o tai atsispindi ir galutinių produktų kainose vartotojams. Prie šių faktorių prisideda ir pieno riebumo mažėjimas, kuris turi įtakos pieno riebalų, naudojamų, pavyzdžiui, sviesto gamybai, kainos augimui. Kartu tai sukuria sąlygas spekuliacijoms žaliavų rinkoje“, – pieno produktų kainų augimą aiškino M. Tilmantas.
Marius Tilmantas. „Maximos“ archyvo nuotr.
Pieno supirkimo kaina šiemet – 15 proc. didesnė
Bendrovės „Rokiškio sūris“ vadovas Dalius Trumpa sako, kad šiuo metu pieno supirkimo kaina Lietuvoje siekia 390 eurų už toną, o tai yra maždaug 15 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Anot jo, Europoje tęsiantis primilžių mažėjimui, prielaidų žaliavinio pieno kainų kritimui nėra.
„Maždaug du trečdaliai perdirbto žaliavinio pieno Lietuvoje yra eksportuojami, todėl augančios supirkimo kainos Europoje veikia ir vietinę rinką. Esant didelei paklausai Lietuvos ūkininkai padidino pieno tiekimo apimtis, kurios šiemet, lyginant su praėjusiais metais, mūsų šalyje išaugo 4,5 proc. Pagal šį rodiklį Europoje mus lenkia tik Estija. Lietuvos ūkininkai yra ekonomiškai gana išprusę, todėl augant pieno supirkimo kainoms, jo tiekia daugiau. Visgi didžioji dalis šio prieaugio yra skirta paklausai užsienio rinkose patenkinti, todėl nesukuria galimybių pigti pieno produktams Lietuvos parduotuvių lentynose“, – sakė D. Trumpa.
Privačių prekės ženklų produktų kainos iki metų galo nekis
Eeškantys galimybių apsipirkti pigiau ir toliau galės rinktis privačių „Maxima“ prekių ženklų produkciją, kurios kainas prekybos tinklas „įšaldė“ iki kitų metų pradžios.
M. Tilmanto teigimu, pirkėjai jau nuo lapkričio gali tikėtis daugelio pagrindinių lietuviškų prekės ženklų pieno produktų pabrangimo. Visgi jis neturėtų būti ženklus, o ieškantys galimybių apsipirkti pigiau ir toliau galės rinktis privačių „Maxima“ prekių ženklų produkciją, kurios kainas prekybos tinklas „įšaldė“ iki kitų metų pradžios.
„Mūsų įsipareigojimas pirkėjams išlieka, todėl privačių prekių ženklų „Extra Line“, „Farm Milk“, „Pormet“, „Ocean“ ir „Mio Rio“ reguliarios kainos bent iki naujų metų tikrai nedidės. Be to, derybose su tiekėjais ir toliau išnaudosime visus turimus svertus siekdami užtikrinti savo pirkėjams kuo geresnes pieno ir kitų maisto produktų kainas. Dedame dideles pastangas ir nuolat deramės su tiekėjais bei gamintojais, todėl daugelį pagrindinių maisto produktų „Maxima“ parduotuvėse galima įsigyti pigiau, o „Kainų įšalo“ iniciatyva yra viena iš priemonių, padedančių to pasiekti“, – sakė M. Tilmantas.
Anot prekybos tinklo atstovo, „Maximos“ privačių prekių ženklų plėtros strategija užima svarbų vaidmenį įgyvendinant pirkėjams patrauklią kainodarą. Be to, didelę vertę pirkėjai gauna iš prekybos tinklo parduotuvėse gausiai įvairioms prekių kategorijoms taikomų specialių pasiūlymų ir akcijų.
Prekybos tinklo duomenimis, privačių prekės ženklų, kuriems taikomas kainų „įšaldymas“ produktus kiekvieną mėnesį įsigyja vidutiniškai 900 tūkst. pirkėjų. Prekės, kurių kainos garantuotai nekils, yra žymimos specialiu „Kainų įšalo“ ženklu.
(be temos)
(be temos)