Pereiti į pagrindinį turinį

G. Nausėda: Europos Sąjunga negali leisti Sakartvelui tapti antrąja Baltarusija

2024-12-01 19:30
BNS inf.

Sakartvele tęsiantis aršiems protestams dėl vyriausybės sprendimo atidėti stojimą į Europos Sąjungą (ES), prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Bendrija negali leisti šaliai tapti antrąja Baltarusija.

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Tai Lietuvos vadovas pabrėžė sekmadienį telefonu kalbėdamas su antrą kadenciją pradėjusia Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen), nurodė Prezidentūra.

G. Nausėda taip pat paragino toliau plėsti sankcijas Rusijos ir Baltarusijos energetikos bei finansų sektoriams, pakankamai finansuoti Europos gynybos pramonę.

„Saugumo situacijai Europoje išliekant sudėtingai, labai svarbu ir toliau skirti dėmesį pakankamam Europos gynybos pramonės finansavimui. Tai ypač aktualu su Rusija ir Baltarusija besiribojančioms Europos Sąjungos valstybėms, kurios patiria didžiausią grėsmę“, – pranešime cituojamas prezidentas.

Su Sakartvelo prezidente Salome Zurabišvili kiek anksčiau sekmadienį susisiekęs G. Nausėda pasmerkė jėgos naudojimą prieš šalies žmones, pažymėjo Lietuvą palaikant Europos Parlamento (EP) raginimą Sakartvele surengti naujus rinkimus.

„Dabartiniai vyriausybės sprendimai neatitinka šalies prezidentės ir didelės Sakartvelo visuomenės dalies lūkesčių. Smerkiame bet kokį jėgos naudojimą prieš Sakartvelo žmones bei jų sulaikymus ir raginame vyriausybę nedelsiant juos nutraukti“, – teigė G. Nausėda.

Saugumo situacijai Europoje išliekant sudėtingai, labai svarbu ir toliau skirti dėmesį pakankamam Europos gynybos pramonės finansavimui.

Jis S. Zurabišvili pakartojo, kad spalį Sakartvele vykę parlamento rinkimai nebuvo visiškai laisvi ir sąžiningi, todėl būtina atlikti nepriklausomą tarptautinį tyrimą dėl pažeidimų, spaudimo ir bauginimų rinkėjams, kurie galėjo turėti įtakos rezultatams.

Ministrui pirmininkui Irakliui Kobachidzei ketvirtadienį paskelbus apie vyriausybės sprendimą iki 2028-ųjų pabaigos atidėti stojimo į ES procesą, sostinėje Tbilisyje ir kituose miestuose tūkstančiai žmonių susirinko į mitingus.

Po trečios susirėmimų nakties, kai policija panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas, buvo hospitalizuoti 44 žmonės, tarp jų – protestuotojai, policininkai ir žiniasklaidos darbuotojas. Dešimtys žmonių buvo sulaikyti.

Buvusi sovietinė šalis oficialiai ES kandidatės statusą įgijo pernai gruodį. Tačiau Briuselis šią savaitę įšaldė Sakartvelo stojimo procesą, kol Tbilisis nesiims konkrečių veiksmų, kad pašalintų parlamento rinkimų pažeidimus.

Opozicija boikotuoja naująjį parlamentą, o provakarietiška prezidentė S. Zurabišvili per šalies Konstitucinį Teismą siekia panaikinti rinkimų rezultatus. Šeštadienį ji pareiškė nesitrauksianti iš posto, kol nebus surengti pakartotiniai parlamento rinkimai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Ko jam kištis į svetimos valsybės vidaus reikalus?

O Lietuvoje nuolaidžiaudamas konservantams ir jiems berengiant valstybės perversmą ,jis nepagalvoja,kad su savo pirmąja ponia be jokių briukselių taip pat gali būti išpašolvonintas?
1
0
Antanas

gal neleisti tapti antrąja Ukraina
0
0
šalin rankas

Nesikiši nei tu, nei konservata ir nerinksite gruzinams "prezidentės"
1
-1
Visi komentarai (6)

Daugiau naujienų