Pereiti į pagrindinį turinį

Vairavimo teorijos egzaminas – tik rusų kalba: ar nepaskubėjome?

2024-12-17 17:22
ELTOS inf.

Nuo sausio 1 d. įsigaliosiantis draudimas laikyti vairavimo egzaminą rusų kalba nustatytas pernelyg skubotai, tvirtina vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius. Anot jo, tokiam pokyčiui reikalingas ilgesnis pereinamasis laikotarpis. Tokią poziciją palaiko ir Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų, „Regitra“, vairavimo mokyklų bei vežėjų atstovai.

Vairavimo teorijos egzaminas – tik rusų kalba: ar nepaskubėjome?
Vairavimo teorijos egzaminas – tik rusų kalba: ar nepaskubėjome? / J. Elinsko / BNS nuotr.

„Palaikau vertybinę poziciją, kad Lietuvoje vairavimo egzaminai turėtų būti laikomi valstybine ir kitomis ES kalbomis. Tačiau tokiems pokyčiams įgyvendinti būtina numatyti racionalų laikotarpį – vienas mėnuo nėra pakankamas. Pasiruošti ir prisitaikyti turi ne tik „Regitra“, bet ir verslas, vairavimo mokyklos, trečiųjų šalių piliečiai“, – susitikime, kuriame buvo aptariamas naujos vairavimo egzaminų tvarkos įgyvendinimas, kalbėjo ministras.

V. Kondratovičius pabrėžė, kad siekiant sklandaus sprendimo įgyvendinimo, reikalingas ilgesnis pasirengimo laikotarpis, taip pat išsamesnis galimų išimčių aptarimas. Anot Vidaus reikalų ministerijos (VRM), susitikimo metu nutarta tęsti konsultacijas ir visapusiškai įvertinti galimą šio sprendimo poveikį.

Anot ministerijos, ES valstybėse narėse šiuo metu nėra vieningos praktikos dėl vairavimo egzaminų laikymo kitomis kalbomis. Lietuvoje šiuo metu teorijos vairavimo egzaminą galima laikyti lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

AB „Regitra“ duomenimis, pernai teorijos vairavimo egzaminai rusų kalba buvo laikyti 10 381 kartą. Šiemet per 11 mėn. – 11 560 kartų. Tai sudaro 9 proc. visų šiais metais laikytų egzaminų. Anglų kalba šiemet per 11 mėn. teorijos egzaminai buvo laikyti 3187 kartus, o tai sudaro beveik 3 proc. egzaminų.

Kaip anksčiau pranešė VRM, nuo 2025 m. sausio 1 d. vairavimo egzaminus Lietuvoje bus galima laikyti tik lietuvių arba kitomis oficialiomis ES kalbomis. Tai įtvirtinta tuometinės vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės įsakyme. Juo siekiama skatinti valstybinės kalbos vartojimą, stiprinti užsieniečių integraciją į visuomeninį gyvenimą bei užtikrinti geresnį bendradarbiavimą su ES valstybėmis narėmis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
K

Rusai irgi žmonės, tad jiems laikytį egzaminą valstybine kalba nereikia ilgalaikio pasiruošimo, ar aš klystų?
0
0
jo

Na taip palaukime dar 50 metų....,o pabandykite rusijoje Lietuvių kalba tai padaryti...
1
-1
Jurgis

Paskutiniai pasispardimai tos paneles yra visiskai absurdiski, tai kaip darom ponai gal uzdarome pilnai rusu mokyklas atimam piletybe tegu bega i rusija, cia dasizais su tokia diskriminacija pamatysit???
1
-1
Visi komentarai (3)