Pereiti į pagrindinį turinį

Ekspertė: žmonės seksą vaizduoja kaip kažką blogo, amoralaus ar neteisingo

2024-07-14 20:16
DMN inf.

Seksas nėra tema, kuria kalbėti paprasta. Nebent jūsų šeimoje vyrauja didelis pasitikėjimas ir atvirumas. Jeigu jo nėra, juk nepasakosite per giminės susitikimą apie paskutinį nuotykį, kurį patyrėte, rašoma portale menshealth.com.

Santykiai.
Santykiai. / freepik.com nuotr.

Dėl nenoro viešai diskutuoti sekso tema kaltas vienas fenomenas – dažniausiai reakcija į tai būna neigiama. Jūsų mama ar kursiokas, klasiokas gali mestelėti piktą žvilgsnį, pašaipų komentarą.

Tokie dalykai priverčia susimąstyti, galbūt jūsų seksualinis gyvenimas yra neteisingas ar net gėdingas.

Ekspertė užtikrina, kad viskas yra priešingai. Kiekvieno asmeninis seksualinis gyvenimas yra normalus ir natūralus. Reikia suprasti, kad yra toks dalykas kaip sekso pozityvumas, o pati tema dažniausiai apipinama neteisingais faktais ar klaidingu supratimu.

Ką reiškia sekso pozityvumas?

„Tai reiškia, kad tikite seksualumo svarba, suprantate, kad tai yra žmogiško gyvenimo dalis, verta pagarbos“, – teigė santykių psichoterapeutė, sekso ekspertė Gigi Engle.

„Yra pavojinga nuostata, kad jeigu esate seksualiai pozityvus, tai būtinai nuolatos mylitės. Taip visai nėra, seksą ar malonumus galite matyti kaip mažesnės svarbos dalykus, tačiau juos vis vien gerbti. Žmonės, kurie gerbia seksą, nors nebūtinai patys jaučia nuolatinę aistrą, labai padeda kitiems žmonėms, kurių aistros gali lipti per kraštus. Nesmerkia, neskleidžia klaidingos informacijos. Esmė yra gerbti kitų žmonių seksualumą, kūnus ir suprasti, kad visi turi teisę rinktis, kaip tai išreikšti. Ir tą galima daryti be jokios gėdos“, – aiškino G. Engle.

Šis „sekso pozityvo“ judėjimas bruzda jau kelis metus, braudamasis pro religinius ar socialinius suvaržymus. Daugelį amžių nekaltybė buvo garbinama. Tyrumas ir nekaltumas tapo gėdinimo ir nesuvokimo, kas yra seksas, pagrindu.

„Tai tėra socialinės nuostatos. Jeigu jas sulaužysime, jos taps bevertės. Kai kurie žmonės seksą vaizduoja kaip kažką blogo, amoralaus ar neteisingo, žmonių reakciją kontroliuoja, manipuliuoja jais ir įgyja galią“, – tikino ekspertė.

Kodėl sekso pozityvumas yra svarbu?

Siekiant suprati, kodėl sekso pozityvumas yra reikalingas, reikia prisiminti, kad esmė yra ne tame, kiek ir kada mylitės ar mylisi kiti.

Esmė yra kitų žmonių teisės ir pasirinkimo gerbimas, suvokimas, kad tai yra gyvenimo dalis.

Pavyzdžiui, kai kurie žmonės save apibrėžia kaip aseksualais (kurie visiškai nejaučia seksualinio potraukio niekam). Reikia suvokti ir pripažinti, jog tai yra normalu.

Negana to, pripažįstant ir klausantis kitų žmonių patirčių, išgyvenimų apie intymius santykius, pasiekiamas „kūniškas ir dvasiškas išsilaisvinimas, autonomija“.

„Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus gali pats nuspręsti, kas jam tinka ir pagal tai nevaržomai priimti sprendimus“, – teigė G. Engle.

Sekso pozityvumas išlaisvina žmones nuo bet kokių klaidingų nuostatų ar gėdinimų dėl aistros tenkinimo.

Aseksualai, hyperseksualai ir visi kiti, anot ekspertės, turi teisingą, sau pritaikomą suvokimą.

O kai nustojame kaltinti, atsiranda erdvė pokalbiams, diskusijoms – dalykai, kurie yra reikalingi sveikam ir laimingam gyvenimui.

Kaip tai praktikuoti?

Pirmiausia dera susitaikyti su savo asmeniniais pasirinkimais: mylitės daug, mylitės retai ar panašiai. Kiekvienas turi skirtingą gyvenimą ir svarbu gerbti savo pasaulėžiūrą.

Tuomet jau stebėkite savo veiksmus, kurie nukreipti į kitus žmones. Jei kažkas jums bando pasakoti apie savo seksualinį gyvenimą, patirtis, palaikykite tą žmogų, išklausykite, neteiskite.

O jei nugirstate, kaip kažkas keikia aplinkinius, juo vadina nepagarbiai, būtinai pasiklauskite, iš kur toks pyktis.

Klausimas dėl drabužių – dar paprastesnis: dėvėkite tai, kas jums patinka, ir leiskite kitiems daryti tą patį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
1

555
0
0
Sunku suvokti

Žmonės neturėjo būti tokie pat, kaip primityvioji Žemės gyvūnijos dalis. Jiems buvo skirtas šeimininko vaidmuo. Tad kodėl Kūrėjas nesukūrė žmonėms kitokį dauginimosi būdą, ne tokį primityvų, kaip likusiai gyvūnijai?
1
0
unte

dolbintis sveika
0
0
Visi komentarai (3)

Daugiau naujienų