Turkijoje apsinuodijimai nelegaliai pagamintu alkoholiu, kurio šalyje daugėja dėl didelių akcizų, yra gana dažni.
Manoma, kad priežastis – metanoliu užterštas alkoholis. Į nelegalų alkoholį dažnai pridedama metanolio, kad padidėtų jo stiprumas, tačiau jis gali sukelti aklumą, kepenų pažeidimus ir net mirtį.
Policija konfiskavo 102 tonas įtartino alkoholio ir sulaikė 13 asmenų, susijusių su nelegalaus alkoholio tiekimu, penktadienį žurnalistams sakė Ankaros gubernatorius Vasipas Sahinas (Vasipas Šachinas).
Nors gubernatorius tikslių datų nenurodė, antradienį jo biuro socialinio tinklo „X“ paskyroje buvo nurodyta, kad „pastarosiomis dienomis padaugėjo mirčių nuo nelegalaus alkoholio atvejų“.
Gubernatoriaus biuro atstovas spaudai AFP sakė manąs, kad toks skaičius buvo „nuo metų pradžios“.
Praėjusį mėnesį Stambule mirė 38 nelegaliu alkoholiu apsinuodiję žmonės. Dar 26 asmenys iki sausio 17 dienos atsidūrė reanimacijoje.
Nuo to laiko nebuvo gauta jokių oficialių pranešimų nei apie tai, ar padaugėjo aukų, nei apie intensyviosios terapijos skyriuje gydomų pacientų būklę.
„Mes neketiname daryti pareiškimo šiuo klausimu“, – penktadienį sakė Stambulo gubernatoriaus biuro atstovas spaudai, AFP paprašius pakomentuoti jų dabartinę būklę
Nors Turkija yra pasaulietinė šalis, valdant prezidentui musulmonui Recepui Tayyipui Erdoganui (Redžepui Tajipui Erdohanui), kuris ne kartą išreiškė nepritarimą alkoholio ir tabako vartojimui, akcizai alkoholiui smarkiai padidėjo.
Dažniausiai nelegaliai gaminama rakija – Turkijos tradicinis stiprus anyžių alkoholinis gėrimas. Litras rakijos prekybos centruose šiuo metu kainuoja maždaug 1 300 lirų (35 eurus).
Minimali mėnesinė alga Turkijoje neseniai padidėjo iki maždaug 22 tūkst. lirų (578 eurų) per mėnesį.
Kritikai teigia, kad tokios aukštos kainos skatina nelegalaus alkoholio gamybą.
(be temos)