Po naujų stiprių požeminių smūgių Japonijoje įvyko vandens nuotėkis iš baseinų su panaudotais kuro strypais Onagavos atominėje elektrinėje, kuri yra mėginančiuose atsigauti nuo gaivalinės nelaimės kovą šalies šiaurės rytuose, penktadienį pranešė elektrinės operatorė "Tohoku Electric Power".
Ketvirtadienį Japonijoje įvyko 7,4 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas, per kurį žuvo mažiausiai du žmonės.
"Tohoku Electric Power" duomenimis, nuo smūgių Onagavoje vanduo išsiliejo iš baseinų prie neveikiančių pirmojo, antrojo ir trečiojo reaktorių. Trečiojo reaktoriaus komplekse taip pat įvyko vandens nuotėkis.
Elektrinės reaktoriai buvo sustabdyti po galingo žemės drebėjimo ir cunamio kovo 11 dieną, sukėlusių avarijas Fukušimos 1-joje atominėje jėgainėje to paties pavadinimo prefektūroje. Tai buvo didžiausia branduolinė krizė pasaulyje nuo 1986 metais įvykusios Černobylio katastrofos laikų.
Iš trijų elektros tiekimo linijų, kuriomis elektros energija buvo tiekiama į Mijagio prefektūroje esančią Onagavos AE, šiuo metu veikia tik viena.
Specialiuose baseinuose esančių panaudotų kuro strypų aušinimas buvo sustabdytas smūgių metu, bet dabar jis vėl tęsiamas.
"Mes užfiksavome truputį padidėjusį radiacijos lygį pastatuose, kur yra reaktoriai, ir dabar mėginame nustatyti, kuriose vietose vyksta nuotėkiai", - sakė "Tohoku Electric" atstovas.
"Už pastatų ribų mes nematome radiacijos lygio pokyčių", - pridūrė jis.
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), remdamasi Japonijos valdžia, pranešė, kad elektros energijos tiekimas sutriko dar keliose AE: ten dabar veikia atsarginiai energijos tiekimo šaltiniai.
"Žemės drebėjimo epicentras buvo už 20 km nuo Onagavos AE ir už maždaug 120 km nuo Fukušimos 1-osios ir Fukušimos 2-osios elektrinių", -pranešė TATENA.
Situacijai Fukušimos 1-ojoje jėgainėje pastarieji smūgiai poveikio nepadarė. Radiacijos lygis jėgainėje nepakito.
Naujausi komentarai