Dėvėti rūbai – jau nepigūs? Pereiti į pagrindinį turinį

Dėvėti rūbai – jau nepigūs?

2026-02-01 05:00

Dėvėtų drabužių parduotuvės Lietuvoje vis dažniau tampa savotiška „lobių medžiokle“ – čia ieškoma išskirtinių, firminių ar vintažinių drabužių. Tačiau kartu su augančiu populiarumu kyla ir kainos.

Nepigu: dėvėtų drabužių parduotuvės išlieka populiarios, tačiau vis dažniau pirkėjai pastebi, kad kainos kai kur prilygsta naujiems drabužiams.
Nepigu: dėvėtų drabužių parduotuvės išlieka populiarios, tačiau vis dažniau pirkėjai pastebi, kad kainos kai kur prilygsta naujiems drabužiams. / „Istock“ nuotr.

Kainos – kaip naujų?

Žmonės dalijosi patirtimis – vieni džiaugėsi netikėtais radiniais uostamiesčio dėvėtų drabužių parduotuvėse, tačiau kiti pastebėjo, kad dėvėti rūbai kartais kainuoja beveik tiek pat, kiek ir nauji išpardavimo metu.

„Kai kuriose dėvėtų drabužių parduotuvėse kainos tikrai stebina – prašo tiek pinigų, kaip už naujas prekes“, – socialiniuose tinkluose viešai rašė Kristina.

Neretai dėvėti drabužiai kainuoja tiek pat, kiek nauji, o kokybė ne visada atitinka kainą.

„Užsukau į beveik visas dėvėtų drabužių parduotuves Klaipėdoje ir pastebėjau, kad dauguma rūbų kainuoja tiek pat, kiek nauji. Beveik nebeliko tų kokybiškų drabužių, kurie būtų geresnių firmų“, – komentavo kita pirkėja Goda.

Vis dėlto ne visi nusiteikę skeptiškai – yra žmonių, kurie dėvėtų drabužių parduotuvėse lankosi dažnai ir nelieka nusivylę pirkiniais.

Išlaikyti darosi brangu

Vienos Klaipėdos dėvėtų drabužių parduotuvės atstovas pasakojo, kad pirkėjams ką nors įdomaus pasiūlyti šioje srityje nėra taip paprasta.

„Kai parduotuvėje atsiranda nauja kolekcija, pirmomis dienomis žmonių būna daug, vėliau srautas mažėja“, – sakė parduotuvės „Vidora“ atstovas.

Jo teigimu, didžiausią pirkėjų dalį dažniausiai sudaro vyresnio amžiaus moterys, jaunimo palyginti nedaug. Tačiau dėl galimybės „gauti gerą perliuką“ žmonės vis sugrįžta į dėvėtų drabužių parduotuves.

Pasak atstovo, išlaikyti fizinę dėvėtų drabužių parduotuvę kainuoja brangiai, todėl tokiam verslui šiais laikais išsilaikyti tampa vis sudėtingiau.

200 pirkėjų per dieną

Klaipėdos socialinio verslo „Draugas draugui“ komandos atstovai tvirtino, kad susidomėjimas dėvėtais drabužiais nemažėja.

„Jaučiame susidomėjimą, kadangi per dieną apie 200 žmonių apsiperka mūsų parduotuvėje. Turime klientų, kurie apsilanko ir kiekvieną dieną medžiodami „lobius“, – atviravo darbuotojai.

Anot jų, didelė dalis pirkėjų yra klaipėdiečiai, gyvenantys netoliese, tačiau atvyksta ir iš Palangos, Kretingos, Skuodo ar kitų miestų.

Klientų amžius labai įvairus – nuo jaunų šeimų iki vyresnio amžiaus žmonių, o vidutinis pirkėjas yra 40–50 metų. Jaunimo taip pat daugėja – jie ieško išskirtinių drabužių, aksesuarų, vintažo.

„Šiuo metu ir ateityje tvarumas yra ir bus labai svarbus. Daugėja sąmoningesnių žmonių, kurie renkasi pirkti ne naują daiktą ar siųstis iš pigių internetinių parduotuvių. Nepalaikome greitosios mados, kuri tik skatina vartotojiškumą – tokiose parduotuvėse galima rasti kokybiškų, pigių ir išskirtinių prekių“, – pažymėjo naudotų daiktų parduotuvės „Draugas draugui“ atstovai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
FAKTAS

I HUMANA ISISUKO SUKCIAI URMU SUPERKANTIS UZ CENTUS DRABUZIUS IR PARDUODANTIS UZ EURUS...
5
0
senis

mano name buvo dėvėtu drabužių parduotuvė kai sutrintos geda užsidėt kelnės brangesnės nei parduotuvėj naujos ,o kai pasakiau susibankrotinsit tai išplūdo mane bet greit ji ir dingo iš mūsų namo.
6
-1
FAKTAS

I HUMANA ISISUKO SUKCIAI..JIE SUPERKA URMU DOVANOTUS DRABUZIUS IR PARDAVINEJA KAIP NAUJUS...BE GEDOS IR SAZINES LIETUVAICIAI....GEDA.GEDA. GEDA.....
8
-1
Visi komentarai (3)

Daugiau naujienų