Trečiadienį apie 7.30 val. Kabelių užkardos pasieniečiai per sienos stebėjimo sistemą pastebėjo mešką. Ši vieta yra Varėnos rajone, Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje, kur eina siena su Baltarusija. Abipus jos yra raistas.
Prie sienos su Baltarusija Lietuvos pusėje ginantis nuo migrantų antplūdžio buvo nutiesta koncertina ir įrengta apsauginė tvora. Čepkelių raiste dėl nestabilaus grunto ir gamtinių kliūčių tokios infrastruktūros įrengti nebuvo įmanoma, todėl sieną čia Kabelių pasieniečiai saugo kitomis priemonėmis. Viena jų – sienos stebėjimo sistema. Ji rezervate veikia už kelių šimtų metrų nuo sienos linijos į Lietuvos gilumą, kur yra nedidelė stabilaus grunto juosta. Į stebėjimo sistemos kamerų akiratį patenka bet kas, sugebėjęs raistu pasiekti šią vietą.
Šįkart tai buvo iškart pasieniečių užfiksuota iš Baltarusijos atšleivojusi meška. Prie sienos ji neužtruko ir nuėjo į Lietuvos gilumą.
Beje, antradienį Padvarionių užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajone irgi pastebėjo dar vieną mešką. Ji Šalčininkų rajono ribose išlindo iš krūmingo miškelio Lietuvos pusėje ir apsiuostydama palei fizinį barjerą kiek pašleivojo taku, kuriuo patruliuoja Padvarionių pasieniečiai. Maždaug po minutės lepečkojė pasuko atgal į Lietuvos gilumą.
Pastaruoju metu sieną su Baltarusija saugantys pasieniečiai meškas nesyk matė Varėnos, Švenčionių bei Vilniaus rajonuose ar ties jais.
Naujausi komentarai