Ar kada nors girdėjote griaustinį pūgos metu? Jeigu taip, jūs išvydote vieną rečiausių gamtos fenomenų. Sąlygos perkūnijai pūgoje susidaryti yra tokios neįprastos, jog tik 0,07% visų sniego audrų gali būti susijusios su šiuo reiškiniu.
Perkūnija pūgoje – tai griaustinio ir žaibo lydima sniego audra. Ją išvysti labiausiai tikėtina vėlyvą žiemą arba ankstyvą pavasarį, kai priežemyje šaltoji oro masė susiduria su šiltąja ir staigiai įvyksta vertikalus oro maišymasis.
Misūrio universiteto atmosferos mokslų daktaras Patrick Market teigia, kad perkūnijos metu labai intensyviai sninga. Net 30 metų užtrukęs tyrimas atskleidė, kad žaibuojant žiemą egzistuoja 86% tikimybė, jog iškris bent 15 cm sniego, daugiau nei 112 kilometrų spinduliu nuo audros centro.
Meteorologas priduria, jog norint išvysti perkūniją pūgos metu, reikia atsidurti tinkamu laiku tinkamoje vietoje, bet net ir tada tikriausiai neišeis daug pamatyti, dėl debesuotumo ir gausių kritulių.
Griaustinis sningant labiausiai tikėtinas Šiaurės Amerikoje Didžiųjų ežerų regione ar vakarinėje pakrantėje, kur šilto vandens drėgmė gali nevaržomai garuoti į šaltą, sausą orą virš jo. Taip pat apie šį retą reiškinį kartais pasitaiko pranešimų iš Britanijos salyno bei Japonijos.
Žemiau esančioje vaizdo medžiagoje galite pamatyti, kaip perkūnija sniego audroje nustebina JAV orų prognozių pranešėją Jim Cantore.
Naujausi komentarai