Mieli augintiniai
Viktorijos Šlėguvienės namuose pirmosios jūrų kiaulytės apsigyveno prieš septynerius metus. Tai buvo dvi gražios pūkuotos patelės, įsigytos gyvūnų parduotuvėje.
„Po kurio laiko pastebėjome, kad viena jų storėja, dar po trijų savaičių ji atsivedė du mažylius, –
pasakoja V.Šlėguvienė. – Gimsta jie labai gražūs, plaukuoti, jau atsimerkę. Po kelių dienų patys bando ėsti. Ūgtelėjusius padovanojome giminaitei.“
Po kurio laiko Viktorija užsinorėjo beplaukės jūrų kiaulytės. Sako, teko gerai paieškoti, bet pavyko rasti tokią veislyne.
Buvo tam tikras laikotarpis, kai Viktorijos namuose jūrų kiaulytės negyveno, tačiau neilgai, nes jau buvo pripratusi prie šių augintinių.
„Man šie gyvūnėliai labai mieli, bendraujantys, miela klausytis jų skleidžiamų garsų, ypač kvyksėjimo“, – sako pašnekovė.
Nemažas būrys
Štai prieš pusmetį jos šeima į namus pasiėmė gražų jūrų kiauliuką. Kad vienas neliūdėtų, ieškojo jam draugo, nes jūrų kiaulytės – socialūs gyvūnai, joms linksmiau gyventi dviese ar net būriais. Taip namuose atsirado du patinėliai, kurie visiems teikė daug džiaugsmo.
Po kurio laiko pamačiusi skelbimą apie parduodamas dvi tos pačios vados pateles, šeima panoro ir jas įsigyti. Naujų augintinių teko važiuoti net į Žemaitiją, dabar namuose gyvena keturios jūrų kiaulytės.
Visos jos neveislinės, skirtingų kailiukų: vienas patinėlis lygiaplaukis, kitas verpetuotas, dvi patelės ilgaplaukės garbanės. „Labai gražu žiūrėti į nemažą jų būrį“, – sako pašnekovė.
Sugyvena: V.Sleguvienės namuose gyvenančios jūrų kiaulytės – kiekviena su savo charakteriu, tačiau visos puikiai sutaria. / V. Sleguvienės asmeninio archyvo nuotr.
Galima pamokyti triukų
„Gera jas auginti, nes jos linksmos, draugiškos – nė karto nėra įkandusios, – tikina Viktorija. – Jūrų kiaulytės prisiriša ir atpažįsta savo šeimininką, kvyksi, kai ateini jų pamaitinti. Jos mielai būna ant rankų, mėgsta būti glostomos, kartais lyžteli pirštus – taip parodo savo draugiškumą. Kiekviena turi savo charakterį, patinėliai judresni, o patelės – ramesnės.“
Nors kiaulytės gyvena dideliuose narvuose, šeima jas paleidžia palakstyti po kambarį – gyvūnėliai mėgsta padūkti. Tačiau prieš paleidžiant reikia atidžiai apžiūrėti, kad kur nors nebūtų joms pasiekiamų laidų, nes jūrų kiaulytės yra graužikės.
Šie gyvūnėliai labai mieli, bendraujantys, miela klausytis jų skleidžiamų garsų, ypač kvyksėjimo.
Beplaukė Viktorijos jūrų kiaulytė mokėjo užšokti ant lovos ir nuo jos nušokti, pati grįždavo į savo narvą, žinojo savo vardą. Anot moters, galima jas pamokyti nesudėtingų triukų, bet labiausiai šie gyvūnėliai mėgsta kramtyti – yra gana ėdrūs, todėl svarbu neperšerti.
„Visi mano namiškiai žavisi jūrų kiaulytėmis, – teigia Panevėžyje gyvenanti pašnekovė. –
Tiesa, to negaliu užtikrintai pasakyti apie du mūsų taksų veislės šuniukus, tad jų neleidžiame prie kiaulyčių, kad nesužeistų, neužpultų.“
Gyvūnas – ne žaislas
Gyvūnėliai labai mėgsta įvairius namukus, tuneliukus, kur galėtų pasislėpti. Narve visada turi būti švaraus vandens ir šieno, sauso maisto, daržovių – jos mėgsta agurkus, salotas, paprikas, obuolius, morkas, cukinijas, moliūgą, petražoles, vasarą mielai mėgaujasi žole.
Šieno joms neturi niekada trūkti, nes taip jos galanda dantis, kurie nuolat auga. Dar joms reikia duoti vitamino C, nes jų organizmas jo negamina.
Kaip ir visiems naminiams gyvūnas, jūrų kiaulytėms reikalinga priežiūra, tinkamos laikymo sąlygos – erdvus narvas, jį būtina valyti, tvarkyti, kad neatsirastų nemalonaus kvapo. Reikia joms kirpti nagučius, jei kiaulyte ilgaplaukė, reikia šukuoti. Todėl gyvūnėlio įsigijimas, V.Šlėguvienės įsitikinimu, negali būti vaikų užgaidų tenkinimas. Užgaidos dažnai būna trumpalaikės, o jūrų kiaulytės gyvena penkerius–aštuonerius metus ir ilgiau.
Naujausi komentarai