Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vedėjos Agnės Jasinavičiūtės, saugomų teritorijų lankytojų patogumui norėjosi į vieną žemėlapį sudėti poilsiavietes, stovyklavietes ir vietas, kur galima kurti laužus. Sukurta ir nauja interneto svetainė saugoma.lt.
Pasitaiko atvejų, kai žmonės laužus susikuria net Kuršių nerijos nacionalinio parko saugomose kopose. Reikėtų atminti, kad saugomos teritorijos – jautriausios gamtinės vietos, ir kas ten negalima – nustato Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas.
Sąlyga: įrengiant laužavietes aplink paliekama ne siauresnė nei 0,5 m mineralizuota zona, aplink pašalinama miško paklotės juosta. Stovyklavietė Sirvėtos regioniniame parke – viena iš taip įrengtų vietų.
Laužus galima kurti tik stovyklavietėse, poilsiavietėse ir kempinguose, kur yra įrengtos ir specialiai tam išskirtos bei iš anksto parengtos vietos. Tokios laužavietės apsuptos iš visų pusių ne siauresne kaip 0,5 m mineralizuota zona, o aplink yra pašalintos miško paklotės juosta. Arti laužavietės nėra sausos žolės, medžių, durpingo grunto ar kitokių degių medžiagų.
Jei lankytojas žada kurti laužą saugomoje teritorijoje, tačiau neįsitikinęs, ar laužavietė įrengta legaliai, patariama pirmiausia paskambinti saugomų teritorijų direkcijų darbuotojams, kurie patikslins, ar tam tikroje vietoje laužą kurti yra galima. Visus saugomų teritorijų direkcijų kontaktus rasite naujoje interneto svetainėje – saugoma.lt. Pastebėjus deginamą žolę ar miške kilusį gaisrą, būtina iš karto apie tai pranešti bendruoju pagalbos tel. 112.
Naujausi komentarai