Ministrė pirmininkė, sveikindama premijos laureatus su mokslo triumfo diena, pabrėžė mokslo balso visuomenėje reikšmę ir pažymėjo, kad į jį įsiklausyti itin svarbu pandemijos sąlygomis. Pagerbdama laureatus, Lietuvos mokslo premijas Ingrida Šimonytė pavadino lietuviškais nobeliais.
„Mokslas ir jo kūrėjai visada yra priešakinėse linijose, kad ir apie kokią visuomenės gyvenimo sritį kalbėtume. Sveikata, ekologija, technologijos, inžinerija, socialiniai dėsniai – visur mokslas eina pirma, kurdamas naujas galimybes žmonijai, ieškodamas išeičių iš painių situacijų. Ir visi mokslai yra svarbūs visuomenės ir pasaulio raidai: vieni veda žmogų į kosmoso platybes, atveria kvapą gniaužiančius horizontus, kiti padeda nepasiklysti savyje, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse premija skirta Lietuvių literatūros ir tautosakos mokslininkei Daliai Satkauskytei už darbų ciklą „Literatūra ir visuomenė: sociokritiniai tyrimai (2005–2019)“.
Fizinių mokslų srityje premijomis įvertinti: Vilniaus universiteto mokslininkai Aldona Beganskienė ir Aivaras Kareiva už darbų ciklą „Daugiafunkcinių medžiagų kūrimas ir taikymas šiuolaikinėse technologijose (2005–2019)“ bei Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkai Gediminas Niaura ir Albertas Malinauskas už darbų ciklą „Medžiagų molekulinės struktūros ir funkcionalumo tyrimai virpesinės spektroskopijos metodais (2005–2019)“.
Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse premija įvertinta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkė Jurga Bernatonienė už darbų ciklą „Inovatyvūs farmacijos produktai: veikliųjų junginių paieška, technologinis funkcionalizavimas ir praktinis taikymas (2005–2019)“. Kita premija šioje srityje skirta Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkams Reginai Gražulevičienei ir Audriui Dėdelei už darbų ciklą „Urbanistinės aplinkos, psichosocialinių ir epigenetinių veiksnių poveikis sveikatai nuo kūdikystės iki brandos (2005–2019)“.
Technologijos mokslų srityje Lietuvos mokslo premija skirta už Fizinių ir technologijos mokslų centro, bendrovių „Ekspla“, „Elas“, „Precizika Metrology“ eksperimentinės plėtros darbą Gediminui Račiukaičiui, Mindaugui Gedvilui, Pauliui Gečiui, parengusiems darbų ciklą „Ultratrumpų lazerio impulsų sąveika su medžiaga ir jos panaudojimas lazeriniam mikroapdirbimui“ (2005–2019).
Lietuvos mokslo premijos dydis – 31 200 eurų.
Naujausi komentarai