Magiški grybai prieš cigaretes: mokslininkai nustebo, kas nutiko rūkaliams Pereiti į pagrindinį turinį

Magiški grybai prieš cigaretes: mokslininkai nustebo, kas nutiko rūkaliams

2026-03-14 10:00 diena.lt inf.

Terapija psilocibinu – psichoaktyvia medžiaga, randama vadinamuosiuose „magiškuose grybuose“ – gali būti veiksmingesnė už įprastus metodus padedant žmonėms įveikti priklausomybę nuo tabako ir mesti rūkyti. Apie tai pranešama moksliniame žurnale „JAMA Network Open“, kuriame paskelbtas amerikiečių mokslininkų atliktas tyrimas.


<span>Magiški grybai prieš cigaretes: mokslininkai nustebo, kas nutiko rūkaliams</span>
Magiški grybai prieš cigaretes: mokslininkai nustebo, kas nutiko rūkaliams / DI sugeneruota nuotr.

Eksperimente dalyvavo 82 psichiškai sveiki žmonės, kurių vidutinis amžius siekė 47,6 metų. Tyrimo rezultatai parodė, kad psilocibino terapija buvo gerokai veiksmingesnė nei standartinis gydymas, taikant nikotino pleistrus ir psichoterapiją.

Visą stebėjimo laikotarpį, įskaitant šešių mėnesių kontrolę, baigė 68 savanoriai. Jie buvo suskirstyti į dvi grupes: 35 žmonės gavo psilocibino terapiją prižiūrint gydytojams, o 33 dalyviams buvo taikytas standartinis gydymas – 13 savaičių kognityvinė elgesio terapija kartu su nikotino pleistrais.

Po šešių mėnesių paaiškėjo, kad 17 žmonių iš psilocibino grupės biocheminiai tyrimai neparodė rūkymo pėdsakų. Tuo metu nikotino pleistrų grupėje tokį rezultatą pasiekė tik keturi dalyviai.

Tyrėjai pabrėžia, kad eksperimento dalyviai buvo užkietėję rūkaliai: vidutiniškai jie surūkydavo apie 15,7 cigaretės per dieną ir jau buvo bandę mesti rūkyti maždaug šešis kartus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų