Pereiti į pagrindinį turinį

Po penkerių metų bendrausime su hologramomis

2009-02-09 17:30
Po penkerių metų bendrausime su hologramomis
Po penkerių metų bendrausime su hologramomis / Musion nuotr.

Pokalbiai su trimačio vaizdo hologramomis iki šiol buvo fantastinių filmų siužeto dalis. Mokslininkų teigimu, hologramų technologija paremti pokalbiai realiame gyvenime galėtų būti naudojami jau po penkerių metų.

Nors hologramų technologija išrasta palyginti senokai, iki šiol jos daugiausiai naudotos nekintantiems objektams vaizduoti. Tačiau pasitelkus dabartinę interneto spartą ir vaizdų suspaudimo technologiją, įmanoma perduoti ir "judančias" hologramas.

Šios technologijos pradininkės bendrovės "Musion" atstovai teigė, kad taip būtų atverta daug naujų galimybių bendravimo, pramogų ar švietimo srityse. Pavyzdžiui, hologramos galėtų būti pritaikytos įvairiose konferencijose, kurių dalyviai pranešimus galėtų skaityti būdami kitame pasaulio kampe, o auditorija matytų gana tikrovišką kalbančiojo figūrą. Kitas pavyzdys - įvairūs koncertai, kuriuose atlikėjai taip pat galėtų pasirodymą surengti nuotoliniu būdu.

Tiesa, kaip ir daugeliu atvejų didžiausia kliūtis yra šios technologijos kaina. Visų pirma hologramų duomenų perdavimui reikalingas plačiajuosčio interneto ryšio kanalas, kurio sparta būtų ne mažesnė kaip 20Mb/s. Be to, hologramų stebėjimui reikalingas specialus kambarys bei ekranas, kurių įrengimas šiuo metu kainuoja apie 1 mln. litų.

Vis dėlto mokslininkai tikisi, kad per ateinančius metus jiems pavyks sukurti gerokai pigesnę hologramų technologiją, kurią bus galima naudoti ir įprastuose namuose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra