Šiandienos meniu – daug žalios spalvos. Pradedantieji virėjai – tikrai ne visi veganai. Jie pasirinko šiuos mokymus daugiausia iš smalsumo. Ir šefai sulaukė teigiamų aplinkinių reakcijų. Tačiau daugelis, pamatę tokius patiekalus, vis tiek pagalvos, ar tai viskas.
„Taip, tiesa. Visi kalba apie pomidorus ir agurkus, tačiau yra daugybė kitų maistingų daržovių, kurias galima naudoti“, – teigė studentas Chivenchio de Jesus.
Taigi šefai siūlo atsisakyti išankstinių nuostatų. Beje, čia gaminama ne tik iš augalų, bet vis tiek kitaip nei įprasta.
„Tradicinis maisto ruošimo mokymas ir tradicinis požiūris į maisto ruošimą dažnai reiškia, kad pagrindinis ingredientas yra mėsa ar žuvis, o prie jų pridedamas daržovių garnyras ir panašiai. O mes šią taisyklę visiškai apverčiame“, – aiškino mokytojas Gerardas Koopmanschapas.
Studentai įsitikinę, kad šių įgūdžių ateityje prireiks vis labiau.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Nemanau, kad dar ilgai galėsime kasdien valgyti mėsą“, – sakė studentė.
Taip mano vis daugiau žmonių.
„Nesu nusiteikęs prieš mėsos valgymą, tačiau visiškai akivaizdu, kad visi turėtume vartoti daug mažiau mėsos, todėl tai neabejotinai labai geras pokytis“, – tikino restorano kritikas Joelis Broekaertas.
Todėl studentams nereikia baimintis, kad jie taps bedarbiais.
„Darbuotojų poreikis viešojo maitinimo sektoriuje tikrai didelis ir matyti dvi tendencijos, kurios ir toliau išliks. Pirma, visiškai augalinės ir virtuvės restoranų vis daugėja ir jie tobulėja. Antra, įprastose restoranuose taip pat matote vis daugiau augalinės kilmės produktų ir patiekalų meniu“, – sakė J. Broekaertas.
„Tikrai norėčiau dirbti restorane, kuriame tam skiriama daug dėmesio“, – teigė studentė Esmee Grimminck.
Beje, kai kituose šefų kursuose dominuoja vyrai, šiame moterų ir vyrų santykis vienodas.
Naujausi komentarai