Keramikė V.Užusenytė prisipažįsta – jai labai patinka ši vieta, nes Galaunių namas – arti gamtos. „Galaunių namas – tiesiog atsiskyręs, ir iškart šalia – žolynas. Gamta labai susisieja su paroda. Ir apskritai jis tebeprimena gyvenamąjį namą“, – parodos vieta džiaugėsi menininkė.
Ji pasakojo, kad nuo mažens lukštendavo sėklas, tikrindavo, kas jose, stebėdavo gamtą. Ir šis smalsumas tęsiasi iki šiol – parodos eksponatai – ilgo darbo vaisiai, o pirmasis darbas sukurtas dar 2008-aisiais.
Parodos tikslas, pasak autorės, – paskatinti susimąstyti apie tai, kas gali atsitikti, kai žmonės kišasi į natūralų gamtos gyvenimą. „Genetiškai modifikuotos sėklos, gamtos keitimas ir agresyvus kišimasis į ją... Reikia pagalvoti, kur mes einame“, – pasakodama apie savo kūrinius akcentavo V.Užusenytė.
Pasak V.Užusenytės, parodos tikslas – paskatinti susimąstyti apie tai, kas gali atsitikti, kai žmonės kišasi į natūralų gamtos gyvenimą. (Jono Minialgos nuotr.)
Kūrėja pasakojo, kad keramikoje visada labai didelis iššūkis yra dydžiai: kuo darbas didesnis – tuo jį sunkiau padaryti. Nesėkmės – irgi kūrybinio proceso dalis. „Nuolat kažkas skyla, krosnyje glazūros kartais liejasi ir išeina efektai, kokių nenorėjai. Tada perdarai arba daiktą, arba dar sykį glazūruoji“, – apie kūrybos užkulisius pasakojo keramikė V.Užusenytė.
Parodos atidaryme dalyvavusiai restauratorei Laimai Bielskei parodos eksponatai sukėlė fantastinio pasaulio, mistikos jausmą. „Įdomūs kūriniai, matyti pačios autorės vidinis pasaulis išreikštas į materiją, kuo alsuoja jos širdis, tikrai įspūdinga“, – emocijomis dalijosi pašnekovė.
Kauniečių Rasos ir Arūno šeima į parodą atvyko su vaikais. „Labai gražu, nekasdieniška, jaučiasi idėjos, įkvėpimas, atėjęs iš gamtos“, – įspūdžiais dalijosi pora. Rasa pasakojo, kad ir anksčiau yra mačiusi nemažai menininkės darbų, mat V.Užusenytė – Rasos teta. Šeima pasidžiaugė, kad dabar su keramikės darbais galės susipažinti ir kiti lankytojai.
„Pažįstu V.Užusenytės meną, tačiau matyti visus darbus vienoje vietoje – labai stiprus įspūdis“, – po parodos dalijosi Elona, kuri į parodą atvyko kartu su savo dukra.
Parodos atidaryme lankėsi įvairūs žmonės, tėvai su vaikais, senjorai ir studentai, menininkės giminės ir draugai. Vaikštinėdami po salę jie diskutavo apie kūrinius, stabtelėdavo, nusifotografuodavo, galima buvo matyti, kad meno kūriniai tikrai patraukė jų akį.
Jono Minialgos nuotr.
„Darbai iš tikrųjų yra labai išraiškingi, jaučiamas pačios menininkės braižas, pati technika įdomi“, – pastebėjimus išsakė parodoje apsilankiusi M.K Čiurlionio memorialinių muziejų projektų vadovė Lina Pranaitytė. Jos manymu, šios parodos išskirtinumas – pati autorė ir jos darbai.
Menininkės parodą galima aplankyti A. ir P.Galaunių namuose-muziejuje iki rugpjūčio 14 d.
Naujausi komentarai