Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno bienalė: žingsniai į šiuolaikinį meną

2019-06-08 16:07
DMN inf.

Vakar prasidėjusi 12-oji Kauno bienalė "Po išvykimo / prieš atvykstant" pristato plačią edukacinę programą, skirtą šeimoms, aistringiems meno gerbėjams, turintiems ypatingų poreikių.

Šiųmetinė bienalė tyrinėja kelionę, kai miesto, turinčio sudėtingą praeitį ir klestintį kultūrinį identitetą, metaforą. Pažvelgę į ne tokią tolimą praeitį pamatysime, kad Kaunui teko išgyventi nemažai politinių pokyčių; buvo pereita iš vieno režimo į kitą. Laukdamas savo Europos kultūros sostinės kadencijos 2022-aisiais, Kaunas siekia susikurti kelią į ateitį, grįstą savo paties sąlygomis, mitologizuodamas sudėtingą praeitį, kad užrašytų naujų, dabarties pasakojimų.

Kauno bienalės edukacinė programa birželio 6 d. – rugsėjo 29 d. sieks vietinius ir atvykusius meno profesionalus bei entuziastus, šeimas, moksleivius, studentus, senjorus ir kitus bienalės lankytojus supažindinti ir įtraukti į šiuolaikinio meno procesus.

Galimybė tapti kūrėju

Nuo birželio 15 d. iki rugsėjo 21 d., trečiąjį kiekvieno mėnesio šeštadienį, visų Kauno bienalės lankytojų, o ypač menui neabejingų šeimų, lauks kūrybinės dirbtuvės "Kurk su Kauno bienale".

Dirbtuvės vyks Kauno paveikslų galerijoje (K.Donelaičio g. 16), Ramybės parke ir Kauno traukinių stotyje nuo 12 iki 16 val.

Kūrybinių dirbtuvių cikle "Kelionės" šeimos, pasitelkusios įvairias kūrybines technikas, kurti ir dalintis savo didžiosios kelionės istorija. Ciklo dirbtuvėse lankytojai bus kviečiami pakeliauti skirtingais būdais. Birželio 15 d. į keliones leisis "Keliautojai sausuma" (Kauno traukinių stotis), liepos 21 d. – "Keliautojai vandeniu" (Kauno paveikslų galerija), rugpjūčio 17 d. – "Keliautojai oru" (Ramybės parkas), rugsėjo 21 d. – "Keliautojai popieriumi" (Kauno paveikslų galerija).

Dirbtuves paruošė ir ves menininkė Paulina Čiumbarienė. Menininkė, 2018 m. VDA Kauno fakultete įgijusi tekstilės magistro laipsnį, nagrinėja socialines, ekologines, tapatybės ir atminties temas, į kūrybinį procesą įtraukdama įvairias socialines grupes – šeimas, moksleivius, vaikų dienos centrus lankančius vaikus ir kt. P.Čiumbarienė jau yra pristačiusi tokius projektus kaip "Eglė, žalčių karalienė" (2018 m.), "Pasaka apie pasaką" (2018 m.).

Pasaulio pažinimas

Kiekvieną antradienį–penktadienį, nuo birželio 15 d. iki rugsėjo 27 d., į užsiėmimus "Pažink su Kauno bienale" kviečiami patys mažiausieji.

5–6 metų keliautojų lauks nuotaikinga kelionė po bienalę ir pažintis su nuostabiu meno pasauliu užsiėmime "Keliautojai po spalvų ir formų pasaulį". Užsiėmimai vyks Kauno paveikslų galerijoje (K.Donelaičio g. 16).

Vaikai gilinsis į spalvų ir formų vaidmenį meno kūriniuose bei jas pasitelkdami atliks kūrybinę užduotį. Mažieji į kelionę kviečiami kartu su didžiaisiais kelionės draugais – tėveliais, sesėmis, broliais, dėdėmis, tetomis, seneliais, auklėmis ir darželio auklėtojomis.

Užsiėmimus paruošė ir ves menininkė P.Čiumbarienė. Menininkė, 2018 m. VDA Kauno fakultete įgijusi tekstilės magistro laipsnį, nagrinėja socialines, ekologines, tapatybės ir atminties temas, į kūrybinį procesą įtraukdama įvairias socialines grupes – šeimas, moksleivius, vaikų dienos centrus lankančius vaikus ir kt.

Priimamos grupės nuo 3 iki 25 asmenų.

Socialinė įtrauktis

Kauno bienalė pratęs specialią edukacinės programos dalį, skirtą asmenims, patiriantiems socialinę atskirtį. Užsiėmimus šiai programai parengė ir pristatys Nacionalinio M.K.Čiurlionio muziejaus socialinių projektų kuratorė Rūta Klevaitė ir Kauno sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Viltis" psichologė Monika Čeponytė.

R.Klevaitė, jau pažįstama Kauno bienalės socialinės įtraukties programos lankytojams, rengia ir veda pažintines ir kūrybines meno edukacijas asmenims, patiriantiems autizmo spektro sutrikimus, regos, intelekto negalias turintiems asmenims, įvairioms socialinės rizikos grupėms priklausantiems asmenims.

Psichologės M.Čeponytės veiklos laukas apima darbą su intelekto negalią turinčiais asmenimis bei socialinės rizikos grupėms priklausantiems asmenimis.

Užsiėmimai vyks nuo birželio 18 d. antradieniais. Numatomi užsiėmimai:

• užsiėmimai asmenims, turintiems intelekto negalią;

• užsiėmimas asmenims, turintiems regos negalią;

• užsiėmimai senjorams iš globos namų ir vaikams iš vaikų dienos centro;

• socialinės rizikos grupėms.

Socialinės įtraukties programoje kviečiami sudalyvauti ir asmenys, turintys autizmo spektro sutrikimų: specialiai jiems sukurtos užduotys, kurios palydės į kelionę po Kauno bienalės pasaulį ir padės pažinti meną.

Ekskursijos – visą vasarą

Leistis į pažinimo kelionę Kauno bienalė siūlo ir dalyvaujant ekskursijose. Išsami informacija apie ekskursijas – čia.

99 metrai

Laukimas – būsena, pažįstama visiems keliaujantiems. Jis apkabina maloniu jauduliu arba smelkiasi gąsdinančiu nerimu. Ką reiškia laukti vienam ir kaip atrodo nežinomybė laukiant naujo ir nepažįstamo Lietuvoje, Europoje, Pasaulyje? Šįkart jums siūloma ne fizinė, o idėjinė ir atminties kelionė, galutinė jos stotelė – globalus atsakymas į dar neužduotą klausimą. Jo ieškosime laikinumo, tapatybės, vertybių, ryšių ir konflikto veidrodžiuose.

Traukinio vagonuose, laukimo salėje, perone jau išsidėstė nuorodos, padėsiančios mums nukeliauti ilgiausius savo gyvenime 99 metrus. Ar pajėgsime juos išmatuoti?

Ekskursija vyks Kauno geležinkelio stotyje. Trukmė 1,5 val.

30 šviesų

Įvykis – pirminis mūsų istorijos elementas. Kiekvienas atskirai ir visi kartu tampame įvykių kūrėjais arba įkaitais. Svarstydami apie savąjį identitetą žaidžiame tautos ir kultūros sąvokomis, ieškome savų atspindžių svetur, o svetimų – savoje aplinkoje. Ar mūsų identiteto suvokime yra vietos "kitam", o namuose – jo viešnagei? Ieškosime būdų tyrinėti savo ir miesto tapatybę žengdami per viešas erdves ir privačias patirtis.

Dienos šviesoje mums patogus tarpkultūrinis diskursas, bet kas lieka jai pasibaigus ir ką apšviečia 30 šviesų?

Ekskursija prasideda Kauno autobusų stotyje ir baigiasi Paveikslų galerijoje. Trukmė 2 val.

2 žingsniai

Besibūriuojantys, lietuviškai kalbantys, gimę čia – kokie mes ir kur keliaujame? Šių klausimų išeities taškas – miesto istorija. Pakeliui atsigręšime į architektūrą, viešąsias erdves, tapusias laikinomis galerijomis, liudijančias ir kietosios, ir švelniosios galios egzistavimą. Nacionalinis klausimas, gvildenamas atvykusių menininkų darbuose, darkart iškils, primindamas mums tarpgeneracinių struktūrų konfliktą.

Kaip toli esame vieni nuo kitų – klausime. Ir atsakysime, kur galima nueiti dviem žingsniais.

Ekskursija prasideda Paveikslų galerijoje ir baigiasi Nacionaliniame M.K.Čiurlionio muziejuje. Trukmė 2 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų